Info
X
info

Crema de maini pentru iarna
Pagina 1 din 2

Toate forumurile » Frumusete » Ingrijirea tenului » Crema de maini pentru iarna » Pagina 1 din 2

Voteaza:

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

Ultimele postari in "Crema de maini pentru iarna"

Ultimul post pe 6 Iunie 2012 la 15:49 • Ultima pagina a discutiei »

envy_659 Avatarul lui envy_659
Citeaza Raspunde

Postat de envy_659 pe 6 Iunie 2012 la 15:49

Eu folosesc una de la British Gallery. O am de ceva timp si nu ma pot desparti de ea. Miroase superb si hidrateaza foarte bune
Se poate comanda se de pe net: britishgallery.ro/ro/produse-naturale-heathcote-and-ivory/11248-...
envy034324 Avatarul lui envy034324
Citeaza Raspunde

Postat de envy034324 pe 26 Februarie 2012 la 23:42

Buna! Eu iti recomand crema de maini de la Yvy Essentials, e foarte bun! In plus previne imbatranirea mainilor si petele maronii!
m_focsa Avatarul lui m_focsa
Citeaza Raspunde

Postat de m_focsa pe 26 Februarie 2012 la 08:46

ciao! fa-ti un peeling cu malai dupa ce ti s-a muiat pielea dupa spalarea vaselor - de exemplu - si prepara o emulsie din ulei de argan, ulei de migdale dulci si cateva picaturi de zeama de lamaie ....!!!!! .... o zi buna tuturor !!!!

Toate postarile din "Crema de maini pentru iarna"

Pagini: 1 2 >>
Sari la pagina:
envy034094 Avatarul lui envy034094
Citeaza Raspunde

Postat de envy034094 pe 7 Februarie 2012 la 18:37

Buna! Mi se usuca pielea mainilor foarte rau din cauza frigului. Am nevoie de o crema eficienta si care sa intre repede in piele. Ce imi puteti recomanda?
marusia Avatarul lui marusia
Citeaza Raspunde

Postat de marusia pe 11 Februarie 2012 la 05:47

Buna, si eu ma confrunt cu aceeasi problema. Am descoperit o crema de maini ceva mai buna de la KRAUTER, o crema BIO pe baza de ulei de sambure de struguri si migdale. Iti face mainile fine si se absoarbe foarte repede. Trebuie aplicata de mai multe ori pe zi, in special dupa ce ai folosit apa.
Multa bafta!
Citeaza Raspunde

Postat de pe 11 Februarie 2012 la 07:34

Cele de la Elmiplant si Gerovital sunt foarte bune!Recomand cu caldura,si eu am aceasi problema....
Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 11 Februarie 2012 la 09:07

incearca Neutrogena pt maini crapate. eu am avut aceeasi problema pana am inceput sa o folosesc
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 11 Februarie 2012 la 09:35

Crema de la EUCERIN ptr maini este foarte buna,face minuni.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 11 Februarie 2012 la 09:54

Si uleiul de masline face minuni :-)
efzozo Avatarul lui efzozo
Citeaza Raspunde

Postat de efzozo pe 11 Februarie 2012 la 10:04

Eu folosesc setul o data pe saptamana sau cand e nevoie si de 2 ori, un set de maini de la mary kay. Setul e format din 3 creme: prima este ff grasa din ceara de albine care inmoaie pielea, bataturile, a doua etapa este un scrab care inlatura pielea moarta si face mainile ff finute, iar ultima etapa e crema de maini hidratanta care o port in geanta si o folosesc de cate ori e nevoie.
Puteti gasi aici infomatii marykay-ro.blogspot.com/2011/10/pentru-ca-mainile-tradeaza-varst... eu de aici l-am cumparat, i-am luat si mamei anul trecut de 8 martie si este si ea ff multumita!

Pisicuta21 Avatarul lui Pisicuta21
Citeaza Raspunde

Postat de Pisicuta21 pe 11 Februarie 2012 la 10:59

De la: misunivers_str12, la data 2012-02-11 09:35:50Crema de la EUCERIN ptr maini este foarte buna,face minuni.

Exact este cea mai buna si mai exact cea cu 5% uree este bestiala...deci o recomand cu caldura!
dulcedeea Avatarul lui dulcedeea
Citeaza Raspunde

Postat de dulcedeea pe 11 Februarie 2012 la 11:03

fetelor puteti folosi si crema de la uriage..este foarte buna si pentru fata si pentru corp. Xmose se numeste, ceva de genul asta...
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 11 Februarie 2012 la 11:18

Buna!
Si la mine e jale iarna cu mainile: mi se usuca, se inrosesc si ma mananca :(
Singurul care ma ajuta cu adevarat este untul de shea pur, nerafinat. Este ca un balsam pentru maini, fata, corp, par, si rezolva si uscaciunea, si petel rosii si mancarimea! Il folosesc in fiecare zi
gabgabgab Avatarul lui gabgabgab
Citeaza Raspunde

Postat de gabgabgab pe 11 Februarie 2012 la 16:17

Hellooo.

Well am o veste buna ptr tine. Eu folosesc un tratament care nu e scump deloc si e natural si functioneaza incredibil. Cam de doua ori pe saptamana, seara imi fac o masca pentru maini si stau cu ea vreo 2-3 ore, uneori toata noaptea, dar cu manusi. Amestec cateva lingurite de ulei de masline si cu o lingurita de zahar, le aplic pe maini, ma masez vreo 10 minute et voila. Iti promit ca functioneaza, a doua zi ai mainile pufoase ca un fulg. Eu nu am vrut sa cred initial ca asa ceva ar functiona dar m-a convins colega de apartament si chiar a avut rezultate. Si pe langa asta mai pune si faptul ca aveam mainile uscate incat mi se vedea pielea decojita. Daca faci asta saptamanal de doua ori nu mai ai nevoie de nimic. (eventual dupa ce speli masca sa aplici o crema hidratanta de corp sau orice crema mai consistenta). Sper sa functioneze. Numai bine.
akrep Avatarul lui akrep
Citeaza Raspunde

Postat de akrep pe 11 Februarie 2012 la 16:47

Mie mi-a recomandat dermatologul, pentru piele uscata in general, nu doar pentru maini, un produs pe baza de uree. Nu va speriati, nu miroase. Se numeste TRACTOPON, se gaseste in farmacii. E cam scump, dar avand nevoie l-am cumparat. Am vazut la magazinele DM, in gama Balea Med, creme cu diverse concentratii de uree. Si pentru corp, si pentru fata. Incercati. Cand termin TRACTOPONUL voi incerca si eu.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 11 Februarie 2012 la 17:14

Crema Garnier hidratare intensiva sau Florena handcream aloe vera. am maini de bebelus nu-mi vine sa cred
Annkaa Avatarul lui Annkaa
Citeaza Raspunde

Postat de Annkaa pe 12 Februarie 2012 la 20:35

Buna! si eu am avut aceeasi problema cu pielea mainilor, ba mai mult mi se crapau pana imi dadea sangele. am fost la farmacia Sensi Blu si mi-au recomandat o crema foarte foarte buna de la APIVITA. E putin mai scumpa, undeva la 20- 25 lei dar e ff buna, o recomand cu incredere.
IARA Avatarul lui IARA
Citeaza Raspunde

Postat de IARA pe 12 Februarie 2012 la 23:10

Eu folosesc o crema de lux din gama Artistry.
envy015676 Avatarul lui envy015676
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 13 Februarie 2012 la 00:13

De la: IARA, la data 2012-02-12 23:10:46Eu folosesc o crema de lux din gama Artistry.

De lux , pe naiba...tampeniile Amway...
lyl Avatarul lui lyl
Citeaza Raspunde

Postat de lyl pe 14 Februarie 2012 la 11:01

SER HIDRATANT DIN GAMA ARTISTRY TIME DIFANCE IMPREUNA CU CREMA DE MAINI ARTISTRY.
ACEST RASPUNS ESTE PENTRU PERSOANELE CARE VOR O SOLUTIE LA PROBLEMA LOR ,NU PENTRU CELE CARE DOAR SE PLANG SI ISI DAU CU PAREREA.
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 17 Februarie 2012 la 19:54

De la: lyl, la data 2012-02-14 11:01:48SER HIDRATANT DIN GAMA ARTISTRY TIME DIFANCE IMPREUNA CU CREMA DE MAINI ARTISTRY.
ACEST RASPUNS ESTE PENTRU PERSOANELE CARE VOR O SOLUTIE LA PROBLEMA LOR ,NU PENTRU CELE CARE DOAR SE PLANG SI ISI DAU CU PAREREA.

Mai lasa-ne cu gogomania Amway...
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 18 Februarie 2012 la 05:56

Din cate-mi amintesc, NEUTROGENA contine glicerina...
Si nu cea vegetala adevarata ci sintetica. La inceput da senzatia ca inmoaie mainile, insa pe termen lung usuca pielea . Glicen este higroscopica (adica intr-un mediu uscat usuca pielea prin faptul ca ,,rechiama '' umezeala catre exterior.
Concluzie : NU ESTE BUNA! Cautati ceva natural, prin Plafaruri. bafta!
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 18 Februarie 2012 la 05:59

Ai putea sa ne scrii ingredientele din aceasta ,,crema minune''?.
Sunt sigura ca e plina de tot felul de E-uri, PEG-uri, MEG-uri,...
Concluzie: crema toxica - DE LUX, ptr maini
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 18 Februarie 2012 la 06:01

Da, este f. bun, numai ca se intinde cam greu. Sau trebuie asteptat sa se topeasca la temperatura camerei...Ideal ar fi de amestecat cu un ulei vegetal. Super
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 18 Februarie 2012 la 08:14

da fetelor si eu tot tractopon folosesc , calcaie, coate, si maini dar neaparat uree 30.
lumiiana Avatarul lui lumiiana
Citeaza Raspunde

Postat de lumiiana pe 18 Februarie 2012 la 09:26

draga efzozo, la adresa de site pe care ai dat-o e doar o prezentare a setului de maini, dar nici o posibilitate de comanda. E un site din R. Moldova. Cum ai comandat tu?
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 18 Februarie 2012 la 13:55

Cosmetice originale de la M-A-C. Preturi avantajoase.Mai multe detalii la id-ul de mess matase_frantuzeasca sau pe fb
envy017079 Avatarul lui envy017079
Citeaza Raspunde

Postat de envy017079 pe 18 Februarie 2012 la 16:00

Eu folosesc Garnier pentru maini crapate si sunt foarte multumita de ea :)
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 18 Februarie 2012 la 22:17

De la: stela_beautician, la data 2012-02-18 05:59:29Ai putea sa ne scrii ingredientele din aceasta ,,crema minune''?.
Sunt sigura ca e plina de tot felul de E-uri, PEG-uri, MEG-uri,...
Concluzie: crema toxica - DE LUX, ptr maini

Sa fii convinsa...
raducianu_oana Avatarul lui raducianu_oana
Citeaza Raspunde

Postat de raducianu_oana pe 18 Februarie 2012 la 23:08

Buna. Poti incerca HERBOSOPHY, se gaseste in Sensiblue si costa doar 13 lei . Este fff buna!
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 19 Februarie 2012 la 08:17

Buna fetelor, eu folosesc gama Asla Vital de la Farmec inclusiv crema de maini, sunt destul de multumita dar e bina sa o folosesti mai des nu doar o singura data pe zi. Acum depinde de fiecare ph si fiecare tip de piele, eu am o piele mai sensibila. Succes!
envy004359 Avatarul lui envy004359
Citeaza Raspunde

Postat de envy004359 pe 19 Februarie 2012 la 08:26

Poti incerca orice crema care contine unt de shea (sau karite, e acelasi lucru) dar vezi sa nu contina si chestii chimice prea multe... ( E-uri si alte porcarii) si mai ales, nu iesi din casa fara manusi si nu mai spala vase, haine si nu mai fa curatenie fara manusi de menaj. Bafta!
iulix7109 Avatarul lui iulix7109
Citeaza Raspunde

Postat de iulix7109 pe 19 Februarie 2012 la 08:46

Eu am folosit Neutrogena cu absorbtie rapida si a dat rezultate foarte repede. As incerca varianta cu ulei de masline, dar nu stiu de ce trebuie amestecat cu zahar.
Pagini: 1 2 >>
Sari la pagina: