Info
X
info

Tratament pentru caderea parului! urgent!
Pagina 1 din 2

Toate forumurile » Frumusete » Ingrijirea parului si coafuri » Tratament pentru caderea parului! Urgent! » Pagina 1 din 2

Voteaza:
Rating curent Tratament pentru caderea parului! Urgent!: (3 din 11 voturi)

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

Ultimele postari in "Tratament pentru caderea parului! Urgent!"

Ultimul post pe 5 Ianuarie 2014 la 11:35 • Ultima pagina a discutiei »

envy_160367 Avatarul lui envy_160367
Citeaza Raspunde

Postat de envy_160367 pe 5 Ianuarie 2014 la 11:35

Dragele mele,la fel cum frumusetea vine din interior si sanatatea vine din interior.Eu m-am confruntat cu aceeasi problema mult timp,pana am descoperit Kyani.Cu doar 3 produse care-ti asigura necesarul de vitamine pentru o zi, am reusit in doar 2 saptamani sa vad rezultate pentru parul meu ( aceste produse asigura regenerarea tuturor celulelor,iti ajuta intregul organism). Daca voi aplicati doar masti,ajuta si acestea,dar doar la textura.Si tot din experienta iti spun ce fel de masca folosesc si eu.Pentru ca am parul lungut,amestec 2 oua cu miere de albine pana se obtine o textura a.i. sa poata fi aplicata pe par,la care mai adaug si o lingurita de ulei de ricin( masca se face o data la 3 sapt.).
Nu mai folositi toate produsele din comert care nu au un ph adecvat caci in timp ve-ti avea efecte negative pentru par.
envy_160177 Avatarul lui envy_160177
Citeaza Raspunde

Postat de envy_160177 pe 19 Noiembrie 2013 la 11:43

Vreau sa mai adaug ca in afara de faptul ca nu-mi mai cade parul are un efect benefic asupra pielii, mi s-a curata si tenul!
envy_159547 Avatarul lui envy_159547
Citeaza Raspunde

Postat de envy_159547 pe 11 Iulie 2013 la 14:18

De 3 saptamani fac un tratament cu niste suplimente numite Follixin pe care le-am cumparat de pe sit-ul www.follixin.ro
Observ ca acum parul nu mai imi cade asa de mult, ceea ce este o performanta destul de mare avand in vedere ca atunci cand ma spalam pe cap pierdeam foarte mult par. Sper ca pana la sfarsitul tratamentului sa rezolv complet problema caderii parului.

Toate postarile din "Tratament pentru caderea parului! Urgent!"

Pagini: 1 2 >>
Sari la pagina:
envy_LarisaMaria Avatarul lui envy_LarisaMaria
Citeaza Raspunde

Postat de envy_LarisaMaria pe 16 Martie 2012 la 17:24

Stie cineva un tratament care sa dea rezultate, pentru caderea parului? Dupa o perioada stresanta, parul meu a inceput sa cada. E tern si lipsit de stralucire. Nu il pot aranja in niciun fel si imi cade rau... Voi ce ati mai incercat?
envy_me09 Avatarul lui envy_me09
Citeaza Raspunde

Postat de envy_me09 pe 17 Martie 2012 la 09:46

Buna draga mea.
Din pacate am trecut si eu prin faza asta.
Orienteaza-te spre niste vitamine( Nature's Bounty, Aspasia, Centrum, si altele), apoi incearca sa-ti faci niste masti cu ulei de masline si ulei de ricin. Daca iti este incomod, eu mai folosesc din comert masca de la Kallos, Dove si de la Balea cu cocos si lapte.
Cam atat iti pot spune.
Ai grija totusi, fa-ti niste analize si afla adevarata cauza. Te pup. Numai bine!
aliciaspa Avatarul lui aliciaspa
Citeaza Raspunde

Postat de aliciaspa pe 17 Martie 2012 la 12:11

buna
.produse Aliciaspa 100% naturale.Garantat dupa o perioada de 10-20 zile nu o sa mai ai probleme.tel 0767909605
tiuta_42 Avatarul lui tiuta_42
Citeaza Raspunde

Postat de tiuta_42 pe 18 Martie 2012 la 07:32

cauta produsele de la gerovital
maryssa Avatarul lui maryssa
Citeaza Raspunde

Postat de maryssa pe 18 Martie 2012 la 07:45

petroleum de la gerovital. este foarte bun. se poate folosi si samponul din aceiasi gama.
marifilo Avatarul lui marifilo
Citeaza Raspunde

Postat de marifilo pe 18 Martie 2012 la 07:47

Mergi la orice Plafar sau magazin care comercializeaza produse din plante, cumperi 2 tincturi, una de urzica, alta de ardei iute, amesteca-le si pulverizezi la radacina parului inainte de spalare (eu am folosit o sticluta cu pulverizator de la un alt produs cosmetic), lasi sa actioneze cateva ore inainte de spalare, ideal ar fi sa lasi solutia respectiva sa actioneze cat mai mult timp. Stiu, toate ne grabim! La mine a avut efect, sper sa functioneze si-n cazul tau! Atentie: mare grija la ochi, cand aplici solutia, insa.
Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 18 Martie 2012 la 07:49

Buna dimineata!

Tratamentul impotriva caderii parului (cauze:stres, variatii hormonale,schimbari de anotimp) care mie mi-a facut foarte bine, a fost unul de la laboratoarele VICHY, DERCOS TECHNIQUE AMINEXIL SP94, imbogatit cu vitaminele PP si B6. O cutie contine 18 doze, cu un parfum discret si placut .Mi-e imi cadea un"pumn" de par la un spalat si desi mi-am cumparat doua cutii (se gasesc doar in farmacii), nu a fost nevoie sa o folosesc pe cea de a doua.
Sunt foarte bune si uleiul de masline, ricin, galbenus de ou, miere, dar cu astea rezolvi problema in timp si le poti folosi ca preventie ,dupa ce nu mai cade parul.

Emb
dogarulia Avatarul lui dogarulia
Citeaza Raspunde

Postat de dogarulia pe 18 Martie 2012 la 09:35

Buna dimineata ,

Si eu m-am confruntat cu aceasta problema in urma unui tratament alopat care mi-a afectat organismul.Reteta care la mine a dat rezultate foarte bune este :
un cub de drojdie amestecat cu un galbenus de ou la care se adauga 3 capsule de vitamina E, 3 linguri de ulei de ricin , 5 linguri de ulei de masline , 1 sticluta de vitamina A si dupa ce devine ca o maioneza la sfarsit 1 lingurita de zeama de lamaie.Cu aceasta crema te dai pe par la inceput timp de 3 luni la doua zile, minim 1 ora , dupa care poti sa mentii tratamentul o data pe saptamina .Te speli cu un sampon de la magazinele naturiste fara paraben si poti folosi si o masca .Eu folosesc gama Gerovital.Dupa o luna parul meu nu mai cadea si a inceput sa imi apara puf , iar parul meu nu mai este tern si fara stralucire.
Sunt convinsa ca aceasta reteta va avea efect si la tine.Atentie si la ce maninci , ar fi indicate si ceva cura interna , pentru completarea mineralelor in deficit din organism.

Felli Avatarul lui Felli
Citeaza Raspunde

Postat de Felli pe 18 Martie 2012 la 09:40

sampon Vichy si vitamine pentru par . le gasesti in farmacie vitaminele se numesc chiar asa Vitamins for Hair. sunt cutii cu 60 de pastile . se vede schimbarea. eu am incercat si cel putin la mine a dat rezultate.
multa bafta :)
liboteanu Avatarul lui liboteanu
Citeaza Raspunde

Postat de liboteanu pe 18 Martie 2012 la 10:15

salut.
trec si eu prin asa ceva dupa fiecare sesiune si mi-am invata de multi ani deja tratamentu, uleiul de ricini cu masline, mastile de la kallos sunt bune si complexele de vitamine aktiv de la doppel hertz
cocuz_alexandra Avatarul lui cocuz_alexandra
Citeaza Raspunde

Postat de cocuz_alexandra pe 18 Martie 2012 la 10:23

nizoral sampon sau pastile
danacris Avatarul lui danacris
Citeaza Raspunde

Postat de danacris pe 18 Martie 2012 la 11:25

Buna, am avut si eu aceasta problema si am incercat multe masti naturale cu uleiuri, sampon nizoral, insa fara rezultate prea bune. La mine a functionat henna, m-am vopsit cu henne color luata din real si parul a devenit mai stralucitor si nu a mai cazut in cantitati exagerate.ms
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 18 Martie 2012 la 11:59

Cosmetice originale de la M-A-C.Preturi avantajoase.Mai multe detalii la id-ul de mess matase_frantuzeasca si pe fb.
stela_beautician Avatarul lui stela_beautician
Citeaza Raspunde

Postat de stela_beautician pe 18 Martie 2012 la 12:03

Contine extract de petrol!!!!!!!!!!!!Cititi INCI!
Nu folosim derivate de petrol ptr par. Vezi dictionarul ingredientelor cosmetice
envy011761 Avatarul lui envy011761
Citeaza Raspunde

Postat de envy011761 pe 18 Martie 2012 la 13:10

Asa este cum spune Stela. Fara tratamente pe baza de petrol pentru par.
In schimb, recomand cu cea mai mare caldura tratamentul si samponul Nutriol de la Nuskin. Chiar si pentru cei cu inceput serios de calvitie. Hraneste bulbul si parul creste la loc. Functioneaza de peste 10 ani cu rezultate exceptionale!
dmargetics Avatarul lui dmargetics
Citeaza Raspunde

Postat de dmargetics pe 18 Martie 2012 la 13:49

ciao! eu am testat samponul cu lupin (anti caderea parului) de la yves rocher,cu rezultate bune (dupa aprox. o luna se vad)
memeitza Avatarul lui memeitza
Citeaza Raspunde

Postat de memeitza pe 18 Martie 2012 la 14:16

buna!
ynevastamea avea aceeasi problema...par peste tot in casa ...in pat , chiuveta , covor ,oriunde...
a luat un tratament pentru par piele unghii si dupa o luna a ince4put sa nu-i mai cada si dupa 1.5 luni nu-i mai cadea deloc sau in limite normale .
poti sa-mi scrii pe mgitudor@yahoo.com si mai vb acolo. sper sa te pot ajuta. Mihai
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 18 Martie 2012 la 14:26

Buna Larisa.
Vreau sa iti dau un raspuns concis si obiectiv.
in calitate de farmacist iti recomand:
- sa iti faci un set de analize cum ti s-a mai recomandat mai jos
- sa iri ceva vitamine de par si unghii indiferent de firma :Forcapil,Viaderm,Eurovita,Aspasia si sa nu le eviti pe gresita idee ca te vor ingrasa deoarece ele iti lipsesc din organism si acesta e cauza caderii parului
-sa folosesti un spary zilnic de Hairgrow 2% (nu 5 % ca sa nu iti apara si in alte zone nedorite" pufulet") sau Neoptide spray (de la Ducray) Iti ajunge tratamentul pe mai mult de o luna si in 2 sapt vezi rezultat SIGUR
P.S: sa nu te sperii ca in prima faza vor cadea mai multe fire de par bolnave si abia diupa vreo 10 zile va inceta sa mai cada si se vor vedea rezultatele.
Te va costa totul in jur de 100-150 lei dar trebuie sa ai grija de tine.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 18 Martie 2012 la 14:27

Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 18 Martie 2012 la 14:30

Samponul Nizoral avand ca substanta activa ketokonazolul,adica o substanta antimicotica se recomanda doar persoanelor cu afectiuni ale pielii capului.Scuame de natura micotica,de asta nu a folosit la caderea parului!
Din acest motiv trebuie sa va informati inainte de a da 40-50 lei pe un produs si pe urma apar afirmatii de genul "Produsul nu e bun!"
janyna_cvj Avatarul lui janyna_cvj
Citeaza Raspunde

Postat de janyna_cvj pe 18 Martie 2012 la 14:35

incearca fioelele de la gerovital pant. ia si niste vitamine aspasia, miltinita, muticentrum. si incearca ulei de masline, uei de ricin, un galbenus de ou, vitamina a uleioasa. amesteca bine si stai cu masca pe par cel putin 30 min.
cristinacm2 Avatarul lui cristinacm2
Citeaza Raspunde

Postat de cristinacm2 pe 18 Martie 2012 la 14:52

eu am avut aceeasi problema si am folosit o solutie Petroleum de la Gerovital Plat.este o solutie naturala,se da pe radacini inainte cu 4 ore de a te spala cu sampon.am luat o din Carrefour si a costat 16 lei,dar cred ca se gaseste si la farmacii.este foarte buna,foloseste o cu incredere
ionitakati Avatarul lui ionitakati
Citeaza Raspunde

Postat de ionitakati pe 18 Martie 2012 la 15:50

Eu am luat de la Pro natura sampon FAVISAN. Nu stiu daca mai au si altfel de produse
18mariana Avatarul lui 18mariana
Citeaza Raspunde

Postat de 18mariana pe 18 Martie 2012 la 16:49

Pentru un par sanatos o reteta simpla. Se amesteca intr-un bol de ceramica sau de plastic urmatoarele: un galbenus de ou, 1 fiola de vitamina B1, una de vitamina B6, una de vitamina C. Este o masca care se pune pe parul spalat, se maseaza bine la radacina, apoi se acopera cu o punga/ casca de plastic si se mentine cel putin 30 minute. Se clateste cu apa calduta apoi la final se clateste fie cu bors(1 litru apa calda la 1/2 litri bors) fie cu apa si zeama de lamaie. Am folosit de multe ori aceasta reteta. Pentru a da mai multe rezultate Se repeta cel putin de 2 ori pe saptamana, timp de doua trei luni. Se regenereaza orice tip de par, fie ars, fie degradat si se stopeaza caderea. De asemenea trebuie facute analize, poate o anemie este cauza.
AdinaML Avatarul lui AdinaML
Citeaza Raspunde

Postat de AdinaML pe 18 Martie 2012 la 17:57

Incearca samponul Herbosophy impotriva caderii parului! E natural si e foarte bun! Iti va usca parul foarte tare si unele persoane au facut si matreata, eu de exemplu nu! Chiar de la prima spalare se vede o imbunatatire:) SUcces
envy030580 Avatarul lui envy030580
Citeaza Raspunde

Postat de envy030580 pe 18 Martie 2012 la 18:29

Buna..! eu unul iti sugerez sa folosesti gama completa de la wella SP JUST MAN, nu te speria sunt produse profesionale destinate exclusiv barbatior dar eu le recomand clientelor mele, in afara faptului ca au un parfum masculin placut, care cred ca nu ar avea de ce sa te deranjeze, concentratia de substanta activa din produs este mai mare in aceasta gama fata de cea destinata femeilor.pt inceput eu iti recomand sa iti cumperi variantele pt salon tinanad cont ca sunt aproape dublu ca si cantiate la un pret foarte apropiat de varianta lor pt consumul casnic....1. Wella SP Just Men - Maxximum Shampoo 500ml. 2.Wella SP Just Men - Maxximum Tonic 100ml 3.Wella SP Just Men - Everyday Tonic150ml. cat despre vitamine nu as sti ce sa iti spun, am vazut un raspuns cum ca te.ar ajuta... eu unul nu sunt in masura sa iti recomand vitamine dar pot sa iti spun ca am avut si eu cliente care au incercat daca bine imi amintesc ceva pastile tratam.pt par si unghii de la revalid,dar fara prea mari rezultate, altele simtind ca parul corporal li sa intarit si indesat cat despre actiunea lor asupra stoparii caderii parului ma abtin..... sper sa reusesti sa treci peste si sa ne auzim cu bn...!
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 18 Martie 2012 la 19:06

ULEI DE RICIN!!!! CEL MAI BUN TRATAMENT!!! cu toate ca o sa iti ia o ora sa iti speli parul dupa ce ai folosit tratamentul asta, da rezultate foarte bune daca il repeti de cateva ori - cam de 3 ori pe luna. poti cumpara petroleum de la gerovital, are si alte vitamine pentru par si da rezultate garantat! Succes!
callypss_o Avatarul lui callypss_o
Citeaza Raspunde

Postat de callypss_o pe 18 Martie 2012 la 20:45

Eu am folosit sampomul Alpecin C1 cu extract de cofeina (costa aproximativ 26 de lei si il gasesti in farmacii) si am luat suplimente (pastile) de la Alevia care sunt tot in jr de 20 de lei...acestea le gasesti in farmacii sau la plafar..:D sanatate si sper sa-ti reuseasca caci la mine cele doua impreuna au functionat..
Alexandra
crislupchian Avatarul lui crislupchian
Citeaza Raspunde

Postat de crislupchian pe 18 Martie 2012 la 21:48

Buna. Si eu am avut aceasta problema si o am cam 1 data pe an: am luat nite vitamine pentru par, unghii si piele de la Amway. Am avut si un tratament de la dermatolog: tratament alopexy, sampon alpecin dublu efect si niste vitamine cu zinc. Multa sanatate si cat mai putin stres!
stancageo Avatarul lui stancageo
Citeaza Raspunde

Postat de stancageo pe 19 Martie 2012 la 15:45

Buna ziua! Numele meu este Georgiana.si sunt consilier de sanatate intr o companie internationala ,lider mondial in sanatate,.,avand la baza produse unicate in lume,si foarte avantajoase la [pret
Va pot ajuta si pe dvs lref la caderea parului,cum de altfel am ajutat si alte pers,care in urma tratamentului,au fost foarte multumite. Va pot lasa o adresa de mail prin care putem coresponda. just_stank@yahoo.com
Pagini: 1 2 >>
Sari la pagina:

Inchide Setari

Off