Info
X
info

Alergie la metale? cum se trateaza?
Pagina 1 din 1

Toate forumurile » Moda » Altele » Alergie la metale? Cum se trateaza? » Pagina 1 din 1

Voteaza:

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

envy_45 Avatarul lui envy_45
Citeaza Raspunde

Postat de envy_45 pe 16 Martie 2012 la 17:42

Eu nu pot sa port nimic daca nu e din aur sau argint, ceea ce este destul de frustrant, ca as vrea sa port si eu mai multe briz-brizuri. Mai are cineva problema asta?
Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 17 Martie 2012 la 18:58

Si eu am aceeasi problema, nu suport nici ceas, nici catarama de la curea, sa nu mai zic de cercei sau inele...incerc sa le evit pe cat posibil si sa imi cumpar din argint bijuterii...asta este :(
tamtam Avatarul lui tamtam
Citeaza Raspunde

Postat de tamtam pe 17 Martie 2012 la 22:58

alergiile nu se trateaza propriu-zis....exista medicamente care rezolva puseul acut (iritatia in sine), nu si pb de fond. teoretic se face o desensibilizare adica o expunere limitata dar frecventa la alergen astfel ca in timp organismul sa invete sa tolereze alergenul, dar nu exista garantii ca functioneaza in toate cazurile...
ca recomandare, daca vrei neaparat sa porti gablonturi,da-le cu lac de unghii pe partile metalice (eviti astfel contactul direct), si ai grija sa repeti procedeul destul de frecvent pt ca se ia lacul ala..functioneaza sigur..
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 18 Martie 2012 la 12:00

Cosmetice originale de la M-A-C.Preturi avantajoase.Mai multe detalii la id-ul de mess matase_frantuzeasca si pe fb.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 25 Martie 2012 la 11:51

Cosmetice originale de la MAC.Preturi avantajoase.Mai multe detalii la id-ul de mess matase_frantuzeasca si pe fb.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 25 Martie 2012 la 13:51

Si eu am aceeasi problema, insa de tratat nu se trateaza. Incearca sa porti bijuterii (gablonturi) care nu contin nichel si nu te vor mai irita.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 9 Aprilie 2012 la 21:56

Cosmetice originale de la MAC.Preturi avantajoase.Mai multe detalii la id-ul de mess matase_frantuzeasca si pe fb.