Info
X
info

Vreau sa port fuste scurte desi am picioare groase!
Pagina 1 din 1

Toate forumurile » Moda » Haine » Vreau sa port fuste scurte desi am picioare groase! » Pagina 1 din 1

Voteaza:

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

envy_449 Avatarul lui envy_449
Citeaza Raspunde

Postat de envy_449 pe 4 Mai 2012 la 15:24

Vreau asa de tare sa port si eu fuste scurte dar am picioare groase si nu stiu cum sa fac sa nu arat chiar penibil. Mentionez ca am cam 1,70 si 64 de kg si sunt genul ala bine-facuta. Nu am probleme cu asta dar as vrea sa pot purta fuste scurte si rochii ca slabele. Daca aveti sfaturi...
getu Avatarul lui getu
Citeaza Raspunde

Postat de getu pe 5 Mai 2012 la 08:32

Nu mai fii complexata. Este inalta si frumoas. Poarta fuste sccurte..fie pana la jumatatea genunchiului, fie imediat deasupra lui. Si neaparat conice. Iti vor pune in evidenta silueta...si vor 'acopei" anumite defecte pe care zici tu ca le ai.
Fii mai increzatoare in tine si impune-ti ca "meriti" sa fii admirata si placuta.
lulueu Avatarul lui lulueu
Citeaza Raspunde

Postat de lulueu pe 5 Mai 2012 la 09:27

Depinde foarte mult de conformatie, daca ai gambele subtiri poti alege fuste pana la genunchi, daca ai glezna groasa atunci poti opta pt pantofi cu toc care vor mai estompa asta. In orice caz, probeaza diferite perechi de ciorapi, neaparat negri, texturi diferite, sunt ciorapi care strang foarte bine piciorul (si aia te ajuta pt cativa mm) si apoi diferite modele de fuste, vei gasi cel putin un model care sa te avantajeze. Nu te ghida dupa ceea ce poarta celelalte fete care sunt slabe, creeaza-ti propriul stil, astfel vei fi originala si vei purta ceea ce te aranjeaza.
Si inca ceva: simte-te bine in pielea ta!
iftimie Avatarul lui iftimie
Citeaza Raspunde

Postat de iftimie pe 5 Mai 2012 la 10:46

eu nu as zice ca esti plinuta la 64kg si 1,70.poate ca nu arati ca unele fete cu aspect scheletic,dar cine zice ca si prea slab e frumos?dimpotriva mie mi se par fetele astea prea slabe chiar hidoase.eu te sfatuiesc sa lasi complexele la o parte pt ca nu e cazul la tine sa iti faci griji chiar asa mari
Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 5 Mai 2012 la 12:00

Si eu am aceeasi problema: la 1,64 si 50 de kg, teoretic sunt bine proportionata.. practic...dezastru..in partea de sus sunt f slaba si de la posterior in jos.. ce mai! arat ca o piramida.. dar studiind diversele tipuri de fusta care m-ar avantaja am ajuns la concluzia ca imi stau destul de bine fustele conice pana putin deasupra genunchiului si obligatoriu cu tocuri, sau cele closh (preferabil rochite) cu o sanda mai casual...incearca si tu!
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 6 Mai 2012 la 13:37

Cosmetice originale de la M-A-C.Preturi avantajoase.Mai multe detalii la id-ul de mess matase_frantuzeasca si pe fb.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 6 Mai 2012 la 17:15

Ai doar cu 4 kg in plus! Fii increzatoare si incearca ! Eu dintodeauna am fost foarte slaba ma complexam din acest motiv.Nu am purtat fuste pana de curand. Prea slaba ,prea grasa...e vorba doar de atitudine!
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 8 Mai 2012 la 11:54

envy015676 Avatarul lui envy015676
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 11 Mai 2012 la 17:24

De la: envy_449, la data 2012-05-04 15:24:07
Vreau asa de tare sa port si eu fuste scurte dar am picioare groase si nu stiu cum sa fac sa nu arat chiar penibil. Mentionez ca am cam 1,70 si 64 de kg si sunt genul ala bine-facuta. Nu am probleme cu asta dar as vrea sa pot purta fuste scurte si rochii ca slabele. Daca aveti sfaturi...

Daca vrei fuste scurte, pune mana si slabeste...daca nu, resemneaza-te... ...sau nu te resemna, ca barbatii trebuie sa rada si ei de ceva...
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 20 Mai 2012 la 15:07

envy_402 Avatarul lui envy_402
Citeaza Raspunde

Postat de envy_402 pe 25 Mai 2012 la 10:45

nu cred ca este obligatoiu sa slabesti..poti sa improvizezi o tinuta:d. hainele te pot ajuta ffffff mult sa maschezi unele imperfectiuni ale corpului:D. eu spre exemplu sunt foarte scunda dar de curand imi fac haine pe comanda pe welovecouture si pot chiar sa port shi fuste maxi:x..e super tare mai ales ca se poarta fosrte mult sezonul asta:)
envy015676 Avatarul lui envy015676
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 25 Mai 2012 la 15:49

De la: envy_402, la data 2012-05-25 10:45:25nu cred ca este obligatoiu sa slabesti..poti sa improvizezi o tinuta:d. hainele te pot ajuta ffffff mult sa maschezi unele imperfectiuni ale corpului:D. eu spre exemplu sunt foarte scunda dar de curand imi fac haine pe comanda pe welovecouture si pot chiar sa port shi fuste maxi:x..e super tare mai ales ca se poarta fosrte mult sezonul asta:)

Maschezi-maschezi, dar cand te dezbraca Gigel si-ti vede suncile, ce te faci?
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 15 Iunie 2012 la 17:39

Uitati fetelor un video vlog despre moda , stil si bun gust. Este un vlog unde o sa primiti mereu sfaturi despre cum sa va imbracati bine.
In curand vor fi si tutoriale interesante.Merita urmarit

youtu.be/DUtiAIxChXc