Info
X
info

Pete,riduri,puncte negre?
Pagina 1 din 1

Toate forumurile » Frumusete » Ingrijirea tenului » pete,riduri,puncte negre? » Pagina 1 din 1

Voteaza:
Rating curent pete,riduri,puncte negre?: (1 din 2 voturi)

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

clauclau80 Avatarul lui clauclau80
Citeaza Raspunde

Postat de clauclau80 pe 30 August 2012 la 15:58

recomand cu incredere produsele de la plafar:ulei migdale presat la rece,argan sau uleiul din samburi de struguri presat la rece.daca le folositi regulat previn formarea ridurilor,hranesc,hidrateaza si sunt foarte bune impotriva petelor de pe fata.se folosesc de regula seara inainte de culcare,dupa ce v-ati demachiat.puteti sa va masati usor fata cu ele dar mare grija ce miscari folositi .pentru puncte negre si riduri argila este iarasi fooooarte buna.folositi masca cu argila cel putin odata pe saptamana si o sa vedeti efectele.tenul o sa se curete din interior spre exterior.porii se inchid si dispar si punctele negre.dar aveti rabdare,in timp se obtine totul,nu din prima.asta le zic si la clientele mele :rabdare!!!
julianacocor Avatarul lui julianacocor
Citeaza Raspunde

Postat de julianacocor pe 2 Septembrie 2012 la 09:32

Uleiul de argan e bun pentru riduri.
Nu am incercat masca cu argila .
Cred insa ca face minuni.
envy031521 Avatarul lui envy031521
Citeaza Raspunde

Postat de envy031521 pe 3 Septembrie 2012 la 15:58

poti sa ne mai spui din secretele ingrijirii tenului si noua?ceva date de contact daca esti cosmeticiana?sunt de acord cu ce spui,tot ce este natural este benefic pielii....
envy_1043 Avatarul lui envy_1043
Citeaza Raspunde

Postat de envy_1043 pe 4 Septembrie 2012 la 00:23

Buna seara,

Pentru riduri este bun uleiul de argan, l-am folosit si eu, dar mai bun mi s-a parut pentru par. Nu am avut rezultate foarte bune pentru riduri, dar rezultate au fost.
Foarte bun in combaterea ridurilor este Hyaluronul Pure de la YVY ESSENTIALS. am avut rezultate foarte bune intr-un timp scurt. Mi s-a schimbat tot aspectul fetei, este mult mai luminoasa. Il folosesc de 6 luni impreuna cu cremele de fata si nu le-as mai schimba cu alte produse.
Va recomand cu incredere atat uleiul de argan pe cat si produsele de Yvy Essentials.
Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 11 Septembrie 2012 la 11:20

Cosmetice originale de la M-A-C.Preturi avantajoase.Mai multe detalii la id-ul de mess matase_frantuzeasca si pe fb
www.facebook.com/#!/cosmetice.mac.3
envy_507 Avatarul lui envy_507
Citeaza Raspunde

Postat de envy_507 pe 18 Septembrie 2012 la 10:09

Buna, la acesta te referi: feminishop.ro/uleiuri-vegetale/5803-ulei-de-migdale-dulci-rafina... ?
clauclau80 Avatarul lui clauclau80
Citeaza Raspunde

Postat de clauclau80 pe 19 Septembrie 2012 la 09:18

si acela este bun dar nu stiu daca scrie pe sticluta presat la rece.sunt cosmeticiana de doi ani si crede-ma ca am avut timp sa vad rezultatele folosirii acestor produse naturale.am cliente ce vin periodic o data pe luna(nici nu este indicat mai des de o data pe luna tratamentul cosmetic) si practic nu mai au nici o imperfectiune. le fac doar tratament de intretinere pentru ca tenul lor s-a stabilizat si s-a refacut uimitor.
anlachi Avatarul lui anlachi
Citeaza Raspunde

Postat de anlachi pe 19 Septembrie 2012 la 13:02

gasesti aici multe produse anti-rid, ti le recomand cu incredere!
farmaciaardealul.ro/dermato-cosmetice/lifting-antirid
Tia Avatarul lui Tia
Citeaza Raspunde

Postat de Tia pe 23 Septembrie 2012 la 10:56

Am vazut tot felul de recomandari pe aici,ce nu am vazut si e ceva atat de simplu si de bun simt,ca nimeni nu a recomandat un tratament facial pe care ar trebui sa-l foloseasca toata lumea(femei si barbati).Ati auzi de cei 3 pasi simpli pt a avea un ten sanatos si frumos?Adica,demachiere,tonifiere si hidratare,dimineata si seara si asta zilnic.Punctele negre nu vor disparea cu masca de argila,aceasta curata doar la suprafata si da impresia ca punctele au disparut.Spun asta din experienta propie.Eu folosesc o cosmetica de f.buna calitate si cu un pret rezonabil,rezultatele?Am 46 de ani si chiar ieri,cineva mi-a zis ca arat de 35.De ce oare?Nu e o lauda,dar asa stau lucrurile.
radana22 Avatarul lui radana22
Citeaza Raspunde

Postat de radana22 pe 23 Septembrie 2012 la 11:58

De la: Tia, la data 2012-09-23 10:56:44Am vazut tot felul de recomandari pe aici,ce nu am vazut si e ceva atat de simplu si de bun simt,ca nimeni nu a recomandat un tratament facial pe care ar trebui sa-l foloseasca toata lumea(femei si barbati).Ati auzi de cei 3 pasi simpli pt a avea un ten sanatos si frumos?Adica,demachiere,tonifiere si hidratare,dimineata si seara si asta zilnic.Punctele negre nu vor disparea cu masca de argila,aceasta curata doar la suprafata si da impresia ca punctele au disparut.Spun asta din experienta propie.Eu folosesc o cosmetica de f.buna calitate si cu un pret rezonabil,rezultatele?Am 46 de ani si chiar ieri,cineva mi-a zis ca arat de 35.De ce oare?Nu e o lauda,dar asa stau lucrurile.
De acord, mai mare atentie la cremele si cosmeticele folosite, ieftine ..rezultat pe masura, mai ales daca nu cureti fata. Machiajul, praful astupa porii...Ritualul mentionat trebuie respectat, la maturitate ai pielea pe care o meriti. ...Argila ..incercata acum vreo 10 ani, efectul superficial, ca si alte masti, pot da subtante necesare pielii, dar chiar facute zilnic, va asteptati sa scapati de riduri sau puncte negre doar asa????. Eu folosesc o gama de cosmetice antirid adecvata varstei si tipului de piele si evit soarele cat de mult pot de cativa ani..Toata lumea arata mai bine bronzata, dar soarele afecteaza f tare pielea. Sunt la fel ca acum 8-10 ani, cu riduri de expresie cu tot si mai rad, chiar daca le adancesc:).
mihaelamiha84 Avatarul lui mihaelamiha84
Citeaza Raspunde

Postat de mihaelamiha84 pe 22 Octombrie 2012 la 14:38

De la: clauclau80, la data 2012-08-30 15:58:54recomand cu incredere produsele de la plafar:ulei migdale presat la rece,argan sau uleiul din samburi de struguri presat la rece.daca le folositi regulat previn formarea ridurilor,hranesc,hidrateaza si sunt foarte bune impotriva petelor de pe fata.se folosesc de regula seara inainte de culcare,dupa ce v-ati demachiat.puteti sa va masati usor fata cu ele dar mare grija ce miscari folositi .pentru puncte negre si riduri argila este iarasi fooooarte buna.folositi masca cu argila cel putin odata pe saptamana si o sa vedeti efectele.tenul o sa se curete din interior spre exterior.porii se inchid si dispar si punctele negre.dar aveti rabdare,in timp se obtine totul,nu din prima.asta le zic si la clientele mele :rabdare!!!

Mare dreptate ai clauclau80,am simtit si eu pe propria piele ce inseamna produsele din plafar.sunt minunate am reusit sa-mi hidratez fata si sa arat bine datorita lor.Am reusit cu multa rabdare dupa cum ai mentionat
envy_166179 Avatarul lui envy_166179
Citeaza Raspunde

Postat de envy_166179 pe 18 Iulie 2018 la 13:19

Pentru puncte negre si cosuri se poate incerca si cu derminax, un supliment din plante.