Info
X
info

Ce parere aveti despre bratariile shamballa?
Pagina 1 din 1

Toate forumurile » Moda » Accesorii » Ce parere aveti despre Bratariile Shamballa? » Pagina 1 din 1

Voteaza:
Rating curent Ce parere aveti despre Bratariile Shamballa?: (5 din 1 vot)

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

envy_1737 Avatarul lui envy_1737
Citeaza Raspunde

Postat de envy_1737 pe 19 Martie 2013 la 09:26

Salutare,

Sunt CRINA,
Ce parere aveti despre Bratariile Shamballa?
Dar despre cei care le creeaza - CREATORI, si cei care doar le vand REVANZATORI?

Astept si parerile voastre.

Eu fac un studiu si am sa revin si cu alte pareri si informatii despre ele.
Citeaza Raspunde

Postat de envy_1737 pe 30 Martie 2013 la 17:42

Dupa cum am promis, am revenit cu noi informatii.
Ma adresez doar persoanelor interesate de acest subiect si amatorilor.
Sunt jurnalista, si fac un reportaj despre Bratariile Shamballa.
Dupa analiza facuta pe internet pe diverse site-uri, am constatat , ca REVANZATORII, aplica cu o nesimtire niste preturi imposibile de imaginat.
Am cercetat cat ar costa sa iti faci singur o bratara….cam 20-30 lei investitiile pentru snur, margele, taxe de livrare.
Diferenta de la 20-30 lei pana la cei care le vand la preturi de :
99 – 300 lei - www.shamballajewellery.ro/
precious-store.ro/magazin/
si preturi de 1500 – 3000 lei cei de la www.shamballastyle.ro este o adevarata nesimtire sa aplici adaosuri de peste 500%, plus ca spune ca sunt din aur si defapt la detalii, specifica margele “aurite”.
Si mai exista o clasa de comercianti REVANZATORI – cei care le cumpara de la chinezi (Dragonul Rosu – Alibaba.com )
Dovezi ca nici macar nu au facut poze unice, uitati aici poza si pretul:
DOVADA 1:
139,99 lei precious-store.ro/magazin/bratari/159-bratara-shamballa.html si pe alibaba.com
2,86 $ (PRET PE 3 BUC) www.aliexpress.com/item/Shamballa-jewelry-Wholesale-Crystal-Sham...

DOVADA 2:
99 lei - www.bratarishamballa.org/bratari-shamballa-barbati/bratara-shamb...
4,75 $ (prêt 2 buc) www.aliexpress.com/item/Shamballa-Bracelets-Wholesale-free-shipp...

DOVADA 3:
79 lei - www.bratari-shamballa.ro/Bratara-Shamballa-cu-16-bile-colorate_9...
8,32 $ (prêt 3 buc) - www.aliexpress.com/item/European-style-shamballa-bracelet-macram...

DOVADA 4:
49,99 lei - precious-store.ro/magazin/bratari/185-bratara-shamballa.html
6,30 $ (3 buc) - www.aliexpress.com/item/Christmas-Big-Promotion-60-off-Shamballa...

DOVADA 5:
89 lei - www.bratari-shamballa.ro/Bratara-Shamballa-cu-bile-albastre-si-a...
9,27 $ (3 buc) - www.aliexpress.com/item/Fashion-blue-shamballa-bracelets-for-ret...

DOVADA 6:
79 lei - www.bratari-shamballa.ro/Bratara-Shamballa-cu-bile-negre-si-auri...
10,63 $ (3 buc) - www.aliexpress.com/item/new-style-shamballa-watch-new-design-sha...

DOVADA 7:
79 lei - www.bratari-shamballa.ro/Bratara-Shamballa-cu-bile-cu-aspect-lun...
7,55 $ - www.aliexpress.com/item/black-color-stone-shamballa-bracelet-fas...

DOVADA 8:
79 lei - www.bratari-shamballa.ro/Bratara-Shamballa-cu-capete-de-schelet-...
8,6 $ - www.aliexpress.com/item-img/black-rope-golden-skull-bracelet-men...

Si aici gasiti toata colectia FAKE (Made in China) – NIALAYA pe care o gasiti si pe siteul din Romania www.bratari-shamballa.ro , si cele din China
www.aliexpress.com/store/group/Nia-laya-Bracelet-NL9000/219722_2...
www.aliexpress.com/store/group/Nia-laya-Bracelet-NL8000/219722_2...
www.aliexpress.com/store/group/Nia-laya-Bracelet-NL3000/219722_2...

Acestia copiind si template-ul de pe site-ul oficial www.shamballajewels.com/jewellery

Am cautat pe net mai multe modele dar la fiecare site am fazut aceleasi poze si modele, ceea ce da dovada ca nu sunt autentice si nu le creeaza ei. ….
Pentru cei care stau in Bucuresti si Ilfov, ii sfatui sa mearga in DRAGONUL ROSU nr 8, si nu numai, si gasesc aceleasi produse la 12-13 lei, sunt aceeasi calitate. Nu mi se pare correct ca un revanzator sa pune aceste preturi nesimtite, comparandu-se cu alti creatori care se vad si se recunosc ca le creeaza ei – poze unice, calitatea materialelor folosite si deosebirea ca nu se mai gasesc si pe alte site-uri aceleasi poze, sunt unici. Daca va uitati si pozele cu produsele c are nu sunt ale lor, sunt pe STOC EPUIZAT sau INDISPONIBIL, iar ei au in stoc doar FAKE-uri care le gasesti in DRAGONUL ROSU la chinezi, deci….AVETI GRIJA ce doriti … si ce-o sa PRIMITI IN COLET !
Uitati-va si voi pe :
www.bratarishamballa.ro/
www.bratarishamballa.eu/
www.bratarishamballa.org
www.bijuterii-inox.ro/catalog/bratari-shamballa-463097
www.bratarishamballa.net/
www.bratara-talisman.ro/bratari-shamballa
www.necesarshop.ro/accesorii-femei-si-barbati/Bratari-Shamballa
www.artcraft-boutique.ro/catalog/bratari-shamballa-464303
www.bespecial.ro/Bijuterii/Shamballa-508-c.html
jucarii-hainute.ro/products/Bratara-Shamballa-cu-elemente-Swarov...
www.cutiadebijuterii.ro/catalog/bijuterii-shamballa-507545
www.1banut.com/bratara-shamballa.html
www.fabriq.ro/categories/Bijuterii-pentru-Barbati/Bratari/Bratar...
www.adalee.ro/264-bratara-shamballa
Cei de la www.adalee.ro vand bratari TIP SHAMBALLA – de calitate proasta si anume : margelele TIP SWAROVSKI sunt din sticla si unele din plastic, cu o calitate proasta a materialului , se vede lutul nefinisat, iar presupusele hematite sunt din plastic lucrate in asa fel incat sa para ca cele reale, sunt acele modele pe care le gasiti si in DRAGONUL ROSU, unde veti vedea clar calitatea si diferenta si celor spuse, nu mai spun de snur care este din SIRET. Sa nu mai vorbim de nodurile shamballa care lipsesc cu desavarsire, deci FAKE-urile au invadat piata, pretinzand ca vand bratari shamballa…..
Toate modelele gasite pe site-urile de mai sus le gasiti la chinezi in Dragonul Rosu sau pe alibaba.com (adica tot made in China), si majoritatea modelelor nu au impletituri, nodurile specific e Shamballei…

Voi hotarati pe ce vreti sa dati banii !!!
Interesati-va mai intai cand cumparati de pe net, solicitati mai multe informatii despre produs sau origine.

Astept si opiniile voastre.
cecilia23 Avatarul lui cecilia23
Citeaza Raspunde

Postat de cecilia23 pe 31 Martie 2013 la 15:35

De unde se pot procura margelele si siretul?
ancutzica_aaaa Avatarul lui ancutzica_aaaa
Citeaza Raspunde

Postat de ancutzica_aaaa pe 1 Aprilie 2013 la 10:17

wowowow ce preturi au....si cand te gandesti ca eu am dat 20 de lei pe o bratara asemanatoare...probabil vor si ei sa se imbogateasca pe seama celor care sunt fani cumparaturi on-line si nu stiu ce mai exista prin magazine =))
emy_23 Avatarul lui emy_23
Citeaza Raspunde

Postat de emy_23 pe 1 Aprilie 2013 la 19:16

da este un nou trend cu bratarile shamballa, am deja 4, toate prietenele mele au
noi am dat 15 ron pe una
Citeaza Raspunde

Postat de envy_1737 pe 2 Aprilie 2013 la 10:55

Buna ,

Accesorii puteti gasi in comunitatea Breslo, snur , margele, scrii la search ce iti trebuie si iti arata mai multe magazine.

zi buna
Citeaza Raspunde

Postat de envy_1737 pe 2 Aprilie 2013 la 10:58

De la: emy_23, la data 2013-04-01 19:16:28da este un nou trend cu bratarile shamballa, am deja 4, toate prietenele mele au
noi am dat 15 ron pe una

Buna,

La pretul asta nu sunt originale, si sunt de calitate ff proasta.
Cum se prezinta bratariile? Le porti tot timpul? Snurul este din siret?

Astept raspunsul tau.
ioni87_ldo Avatarul lui ioni87_ldo
Citeaza Raspunde

Postat de ioni87_ldo pe 3 Aprilie 2013 la 21:07

De la: envy_1737, la data 2013-04-02 10:58:05
De la: emy_23, la data 2013-04-01 19:16:28da este un nou trend cu bratarile shamballa, am deja 4, toate prietenele mele au
noi am dat 15 ron pe una

Buna,

La pretul asta nu sunt originale, si sunt de calitate ff proasta.
Cum se prezinta bratariile? Le porti tot timpul? Snurul este din siret?

Astept raspunsul tau.

Eu personal impletesc bratari shamballa din snur cerat sau cu guta in interior si 3 bile rhinestone.... le-am dat cu 10 lei. Colegele mele de la birou sunt foarte incantate de ele. Am vazut si eu pe piata bratari care aveau intre 8 si 12 bile si se vindeau cu 12 lei, .. dar la o prima vedere se observau ca sunt din plastic bilele, nici macar sticla nu erau. Suntem multe persoane care ne ocupam de handmade in toata tara, dar nimeni nu apreciaza un lucru de calitate, ci considera ca daca un lucru/ accesoriu este mai ieftin este si bun ...
Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 4 Noiembrie 2013 la 10:34

Pai fetelor, eu ce sa va fac daca nu sunteti informate. De ce nu intrati si voi pe www.zanamargeluta.ro/margele-shamballa
Eu de acolo cumpar si fac bratari shamballa. Sunt de calitate si nu cad pietricelele din ele ca la alte bratari cu 8-12 lei. Si snurul si margelele tot de la ei cumpar. Atata tot ca trebuie sa stii sa le faci, ceea ce nu ii foarte greu.