Info
X
info

Casatorie cu un musulman? ai face asa ceva?
Pagina 1 din 2

Toate forumurile » General » Casatorie cu un musulman? Ai face asa ceva? » Pagina 1 din 2

Voteaza:
Rating curent Casatorie cu un musulman? Ai face asa ceva?: (3 din 2 voturi)

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

Ultimele postari in "Casatorie cu un musulman? Ai face asa ceva?"

Ultimul post pe 19 August 2017 la 00:54 • Ultima pagina a discutiei »

envy_164042 Avatarul lui envy_164042
Citeaza Raspunde

Postat de envy_164042 pe 19 August 2017 la 00:54

Buna,am intrat intamplator pe pagina aceasta cautand informati si exemple referitoare la femeile casatorite cu musulmani.Si binenteles am vazut mesajul tau desi este din 2013 ma gandeam ca poate pot cumva sa iau legatura cu tine .Sa ma prezint,locuiesc in germania cu parinti am 18 ani si am un prieten musulmam eu sunt crestina pocaita adica toata familia mea,provin dintr o familie cu 5 frati eu sunt singura fata si cea mai mare.Sa ajungem la subiect ,parinti mei nu sunt de acord cu prietenul meu deoarce ei sunt pocaiti si avem foarte multe certuri de cand au aflat ca suntem impreuna ,prietenul meu este un om foarte bun ne intelegem din toate punctele de vedere in afara de unul singur si anume religia.Din cauza ca am certuri zi de zi cu parinti mei pentru ca petrecem foarte mult timp impreuna ne am gandit sa luam o hotarare si sa ne casatorim.Asa nu ies discuti si nu mai rad toti de familia mea,dar eu inca sunt pe ganduri il iubesc foarte mult este primul meu prieten si la el aceasi chestie ne intelegem foarte bine chiar si atunci cand ne certam lasam unul de la altul.Nu este strict in cea ce priveste imbracamintea sau iesitul cu prietenele..Provine dintr o familie de musulmani mai modernizati ca sa zic asa,eu acum caut doar un raspuns exemple poate ca parinti mei au dreptate mai tarziu voi suferi poate va merge la alta si eu sunt foarte geloasa si sunt foarte tare in relatia asta nu ma las calcata in piciore asa usor.As avea nevoie de sfaturi este vorba despre viitorul meu.Nu vreau sa fac o greseala pe care sa o regret mai tarziu.Astept un raspuns.Multumesc!
envy_164042 Avatarul lui envy_164042
Citeaza Raspunde

Postat de envy_164042 pe 19 August 2017 la 00:41

De la: cerasela72, la data 2013-09-23 08:28:05Buna. Am vazut intrebarea ta si m-am gandit ca experienta mea te va ajuta sa dai cel mai bun sfat. Eu sunt casatorita cu un musulmam, din fericire pentru mine cu unul care dupa ce a terminat facultatea a locuit in tari civilizate ceea ce l-a facut sa-si schimbe mult mentalitatea. Nu am trecut la religia lui si nici nu voi trece vreodata, nu ma reprezinta. Cu riscul de a supara multa lume eu cred ca ei nu au niciun dumnezeu pentru ca altfel ni-mi explic cum pot fi rai si apoi sa creada ca daca iti spui rugaciunile si te duci vinerea la moschee totul se sterge cu buretele. Deci se poate casatori cu el fara sa isi schimbe religia. Conform legilor lor un barbat musulman se poate casatori cu o femeie crestina, invers nu este posibil. Nu iti spun sa nu se casatoreasca, poate este un om bun, dar sub nicio forma sa nu traiasca intr-o tara musulmana. Eu locuiesc in Abu Dhabi, Emiratele Arabe Unite, o tara musulmana a carei populatie este formata in majoritate de europeni, americani, canadieni, indieni si arabi bineinteles, dar care este complet diferita de alte tari musulmane, dar daca va fi nevoie sa ne mutam de aici in alta tara musulmana iti spun sincer ca voi divorta. Exista si aici un cod al imbracamintei dar nu te restrictioneaza trebuie doar sa fi decent, iar asta tine de bunul simt al fiecaruia. Tine minte este foarte important unde vor locuii pentru ca de asta depinde comportamentul lui. Ca sa-ti dau un mic exemplu, cand suntem in Romania sau in orice alta tara din Europa daca vreau sa port o bluza transparenta sotul meu nu comenteaza, dar aici nu ma lasa zice ca nu este decent. Dar astea sunt lucruri minore. Daca nu se razgandeste in privinta casatoriei, a tarii in care vor locuii sau a religiei nu ai ce sa faci dar nu o lasa sa se casatoreasca fara sa aiba un contract de casatorie in care sa puna si ea conditii. E foarte, foarte important. trebuie sa o faci sa inteleaga ca de acel contract va depinde viitorul ei, dragostea nu tine de foame si nici loc de casa sau copii. In primul rand trebuie sa se gandeasca la situatia materiala. Ei sunt obligati sa ofere o suma de bani (pe care sa nu o cheltuie, sa o puna in banca pe numele ei) in cazul casatoriei. Sa nu ii fie jena si sa negocieze foarte mult pentru ca aceasta va fi tot ce va avea de la el in cazul unui divort sau al decesului. Chiar daca vor traii o viata impreuna in caz de deces, daca nu are testament in favoarea ei, dar si asta este conditionat, nu va mostenii mai nimic. averea va revenii copiilor, mai mult baietilor decat fetelor, apoi parintilor lui, fratilor lui si abia la final sotiei. Plus ca vor trece ani pana cand se va stabili mostenirea, iar daca nu are servici sau o sursa de venit va fi muritoare de foame. In caz de divort el are obligatia sa ii asigure strictul necesar, tot legea va decide cat, timp de doi ani asta daca este din vina lui. Daca ea va cere divortul va fi nevoita sa dea innapoi suma de bani pe care el a platit-o la casatorie. Daca isi va gasi servici, dar ma indoiesc ca in Iran va avea aceasta posibilitate, sfatul meu este sa pastreze salariul pentru ea. Nimeni nu o poate obliga sa il cheltuiasca in casa si va avea nevoie de el pentru ca pentru ei strictul necesar pe care sunt obligati sa il ofere sotiilor se rezuma la mancare, un loc in care sa stai, nu conteaza confortul, si haine ca sa nu fi dezbracat, dar sa nu se astepte la lucruri scumpe sau frumoase pentru ca va primi doar ceea ce ii va place lui. Iar daca va cere vreodata ceva, chiar si un simplu dus la coafor ca sa se tunda vor exista intrebari si explicatii. Eu am avut foarte mult de munca in aceasta privinta, iar daca nu esti o persoana puternica si sa lupti in fiecare zi pentru tine si pentru ceea ce iti doresti tu vei fi nefericit, iar cateodata si aceasta lupta de fiecare zi te epuizeaza dar daca crezi ca merita o duci pana la final. Un alt lucru foarte important de trecut in contractul de casatorie este cel referitor la alte sotii. eu am trecut in al meu ca pe timpul mariajului nostru o alta casatorie nu este posibila. Asta ca sa fi sigura ca nu se va intampla, chiar daca el iti va spune ca nu va fi asa ceva nu poti fi sigura niciodata. Tot in contract trebuie sa treaca si partea referitoare la custodia copiilor, este foarte, foarte important pentru ca daca nu va trece copiii in custodia ei in caz de divort va ramane fara ei. Ei considera ca din punct de vedere material o femeie nu poate intretine copii, si au dreptate pentru ca daca va trai acolo, fara servici si fara bani cum o sa ii creasca. Sa tina minte ca nici macar bani de bilet de avion nu va primi daca vor divorta sau el va deceda. Ea ca sotie nu va sti niciodata cati bani are el sau care este salariul lui. Un alt lucru pe care nu va trebui sa il accepte este sa locuiasca cu parintii lui, in special cu mama lui pentru ca niciodata nu va fi stapana in casa ei. Noi am locuit pentru o vreme si erau altercatii zilnic cu ea pentru ca eu nu am acceptat niciodata sa faca regulile in familia mea, el ii zicea mereu dar nu era foarte dur si imi spunea mie sa las de la mine ca sa o fac sa se simta bine atunci cand este la noi, sa zic ca ea si sa fac ca mine ca el nu se baga si ceea ce hotarasc eu conteaza. Mai sunt multe de spus. Daca ai intrebari te rog nu ezita si intreaba-ma. Si ca un ultim sfat. Amandoi avem copii din casatorii anterioare care s-au terminat cu divort, locuim toti impreuna, este un tata bun pentru fata mea, nu ma pot plange, iar eu ii iubesc baietii, i-am crescut de cand aveau 7 si respectiv 8 ani, acum sunt la liceu. Ce vreau sa iti spun este ca daca fata mea va dori vreodata sa se casatoreasca cu un musulman ma voi opune cu toate puterile pentru ca trebuie sa fi foarte foarte puternic ca sa rezisti intr-o astfel de casatorie.
envy_162593 Avatarul lui envy_162593
Citeaza Raspunde

Postat de envy_162593 pe 31 Martie 2017 la 22:42

inca ceva, scuze ca am uitat, islamul la urma urmei este o religie si atat, te duci la moschee, dai cu capul de covor si apoi te duci acasa, eu ca crestin nu ma simt cu nimic superior fata de ei din acest punct de vedere. n-am niciun dubiu ca multi musulmani sunt oamemi ok, noi in Romania avem musulmanii nostri turco-tatari care sunt oameni absolut minunati, absoluti minunati !!! am avut o colega musulmanca, femeie de nota 10 !!! mi s-a zburlit parul in cap la ideea mutarii intr-o tara din care foarte multa lume vrea sa evadeze !!!!
si raman la parerea de anul trecut ca arabi nu sunt barbati atractivi dar chiar trecem peste acest detaliu.
O seara buna va doresc, si concluzia este ca stati in Europa, nu va mai mutati voi in tari care trimit milioane de refugiati anual in Europa, si cam toate tarile guvernate islamic o fac pentru ca acolo nu se mai poate trai.

Toate postarile din "Casatorie cu un musulman? Ai face asa ceva?"

Pagini: 1 2 >>
Sari la pagina:
red-red-girl Avatarul lui red-red-girl
Citeaza Raspunde

Postat de red-red-girl pe 20 Septembrie 2013 la 20:05

E vorba de sora mea mai mare... Nu stiu cum sa o mai ajut, ce sa ii mai spun. Povestea e simpla... s-au indragostit nebuneste, dar diferentele culturale sunt foarte mari. El vrea ca ea si copiii lor sa traiasca dupa legea islamica. Ea nu poate concepe reglile alea atat de stricte.. si nu vrea sa se mute in Iran. Ce e de facuuut??? Nici sa renunte unul la altul nu vor, chiar se iubesc si nici loc de compromis. Eu i-am spus totusi sa isi ia inima in dinti si sa isi urmeze inima... dar daca i se intampla ceva, nu stiu daca mi-as putea ierta. Si cat de fericita ai putea fi intr-o lume in care traiesti ca o umbra, acoperita din cap pana in picioare si fara prea multe drepturi..... nu stiu, nu stiu ce sa mai zic ce sa mai fac, nu mai suport sa o vad atat de nefericita. De ce dragostea e atat de complicata uneori?
veronyca_z Avatarul lui veronyca_z
Citeaza Raspunde

Postat de veronyca_z pe 21 Septembrie 2013 la 07:15

Sa-i ceara sa se converteasca!cind este de Sus tot merge dupa ”desfasurator”!
marzadia22 Avatarul lui marzadia22
Citeaza Raspunde

Postat de marzadia22 pe 21 Septembrie 2013 la 12:04

Sincer nu as face asa cv.....nici dak as iubi.....ptr k diferentele de la religie la viata in general sunt diferite k de la cer la pamant....din moment ce esti nascut crescut etccc intr-o tara unde libertatea de a vorbi de a te imbraca si a te comporta e la alegerea fiekrui individ in parte....nu ca nu ar exista norme de restrictie cum sunt traditiile dar in rest aici nu esti obligata sa taci in fata barbatului,dak nu-ti mai convine poti sa iesi din relatie si sa fii singura sau sa kuti pe altcineva compatibil......ma rog exact ce am zis diferente ffff mari....sincer sora ta ar trebui sa se gandeasca bine dak e ceea ce vrea dak poate trai acolo in legea lor dak dak dak......ma rog e doar parerea mea....dar e greu sa traiesti intr-o cultura libera din multe puncte de vedere si sa faci o schimbare drastica la o cultura unde femeilor le sunt multe interzise si au parte de un alt tratament..........
sabrina513 Avatarul lui sabrina513
Citeaza Raspunde

Postat de sabrina513 pe 21 Septembrie 2013 la 12:50

Cred ca sora ta ar trebui sa aiba in vedere toate aspectele mutarii intr-o tara musulmana, inclusiv divortul in cazul in care nu se acomodeaza. Daca vor avea copii va fi dificil, daca nu imposibil sa ii aduca in tara in cazul divortului. In plus totul este roz la inceput ... cine stie cum va fi mai tarziu. Trebuie sa se gandeasca foarte bine si sa se informeze in legatura cu legile din Iran si daca totusi vrea sa riste (pt mine ar fi un risc) consider ca ar fi in avantajul ei daca s ea-ar casatori in Romania si nu in Iran iar copiii sa faca tot posibilul sa fie nascuti tot aici...sa fie in primul rand cetateni romani si deci europeni. Dar asta este doar parerea mea.
PS: Daca el o iubeste atat de mult va face orice pentru ea...inclusiv va accepta ca
ea sa poarte ceea ce doreste...mai ales ca in Iran nu toate femeile sunt acoperite, foarte multe se imbraca european. Ah, sa stabileasca reguli precise inainte de a semna actele si sa nu se multumeasca doar cu vorbe care se uita. Sa ii ceara in scris la notariat (oricat de absurd ti s-ar parea).
Numau bine
ralloy Avatarul lui ralloy
Citeaza Raspunde

Postat de ralloy pe 21 Septembrie 2013 la 14:10

Las-o sa se duca unde vrea ea nu ii mai da sfaturi. Sa vezi apoi cum se va intoarce ea singura acasa fara sa iti mai ceara sfaturi(asta in cazul fericit in care va putea pleca de acolo).
envy003637 Avatarul lui envy003637
Citeaza Raspunde

Postat de envy003637 pe 22 Septembrie 2013 la 00:03

categoric, nu as face asa ceva. e adevarat, inimii nu ii poti comanda insa, in momentul cand se va vedea printer straini, intr-o tara in care barbatul are dreptul de viata si de moarte asupra sotiei, cand dorul de toti ai ei si de viata de dinainte va devein chinuitor pana la a fi mistuitor, cand anii vor trece si va vedea ca locul ei nu este acolo, ca nu se regaseste in obiceiurile si cotidianul de zi de zi, dragostea nu va fi capabila sa inlocuiasca sau sa gaseasca Solutia la toate framantarile si trairile ei. Si daca la mijloc vor mai fi si copii (care dupa religia musulmana raman obligatoriu cu tatal) atunci poate trage linie si dedesupt va scrie cu majuscule VIATA RATATA. deci, parerea mea este NU. Chiar daca se iubesc , timpul le rezolva pe toate. Sau, o variant mai.......sa zicem acceptabila, sa se mute el aici. Atunci mai poate intra in discutie.
alimi Avatarul lui alimi
Citeaza Raspunde

Postat de alimi pe 22 Septembrie 2013 la 00:58

Stiu ca e doar un film dar spune-i sorei tale sa se uite la el www.imdb.com/title/tt0102555

ei zic ca e dupa o poveste adevarata despre o americanca care incearca sa scape din Iran
floare Avatarul lui floare
Citeaza Raspunde

Postat de floare pe 22 Septembrie 2013 la 06:32

in primul rand conteaza foarte mult in ce tara va locui. sunt tari, majoritatea care au POLITIE RELIGIOASA, si aceasta face legea si in viata civila. i

femeile NU AU VOIE SA

NU AU VOIE SA iasa pe strada neinsotite de sos, adica, daca dai de un nebun, stai in casa toata viata ta
nu au voie sa conduca masina
nu au drept de munca
nu au voie sa se imbrace cum doresc, ci doar sa poarte abaya neagra la o temperatura de 50 de grade, peste hainele curente
au fata acoperita, in public, iar daca sotul doreste vor purta si acea masca de fier peste nas si ochi

sa nu uite ca un barbat are dreptul la 4 sotii
nimic nu iti mai apartine, totul este al sotului si daca el nu are bani decat de tenisi, tu asa vei umbla. femeile din zona islamica tanjesc dupa libertatile europene, ea ce o fi vrand ? sclavie?

sa se gandeasca bine, cale de intors nu mai exiosta, iar viata in desert este foarte grea. chiar daca locuiesti intr-un oras mare, unde europencele se distreaza si petrec asa cum le place, tu, ca femeie araba nu ai nici un drept. stai inchisa in casa si iesi numai si numai daca el vrea sa te scoata.
sa nu uite cazurile celebre, in care femei care au fost violate au fost bagate la inchisoare, pentru ca s-a considerat ca femeia e vinovata, fiind o ispita. chiar asa, infofolita in abaya.

in aceste tari nu se respecta drepturile omului, nefiind legiferat nimic in afara Coranului,
copiii tai nu vor veni sa isi cunoasca bunicii, vor fi musulmani care ii vor uri pe crestini. deci, dincolo de aparente si fierbinteala nebunatica specifica tineretii, baga-te la dus rece si revino-ti, ca nevasta musulmana nicio ambasada nu te va putea vreodata ajuta. nici macar cea romana, care nu mai e ce era odata si care nu va avea niciun drept.

dincolo de toate astea, mai incearca sa si judeci.,pentru ca valvataia asta te tine putin, dupa care incepe supravietuirea. si nu e usor, musulmanii vor cate 4, 5 copii cel putin, e o problema de orgoliu masculin. sa te vad cum vei face fata cand celelalte sotii, care nu sunt acum, dar pot aparea oricand se vor coaliza impotriva ta .

floare Avatarul lui floare
Citeaza Raspunde

Postat de floare pe 22 Septembrie 2013 la 06:47

barbatii musulmani pot parea foarte romantici, pentru ca educatia lor este de asa fel, insensul de a-si exterioriza sentimentele fata de femeia iubita, cat tine partea de logodna, dar si pentru faptul ca tine de traditia lor sa isi fascineze femeia iubita. a face curte unei femei, inseamna sa faci tot ce stii pentru a o cuceri, ceea ce inseamna ca barbatul nu va fi el insusi, cu bune si cu rele, ci va intra in rol, e un feld e ritual, ce tine de mentalitate, sa fie seducatori. odata ce si-au vazut sacii in car, brusc, acest rol inceteaza si ei redevin ... normali. nu te astepta sa fii ajutat in treburile casei, sa fii spirijinita, inteleasa, acolo, femeia are ca datorie sa se ocupe de absolut tot ce inseamna casa si sa se posteze de buna voie in rol inferior, de slujitoare. tare ma tem ca, tu, ca romanca, nu vei face fata acestui mod de a fi tratata.
iar religia musulmana nu admite nici macar o iconita crestina pe teritoriul tarilor sale, pentru asta poti intra la inchisoare.
nici macar nu poti banui ce inseamna viata de sotie a unui musulman. te imbeti cu apa rece, te asteapta o viata cumplita, de care nu vei avea cum sa mai scapi.
sincer, as prefera singuratatea unei astfel de sclavii. oricat ai iubi un om, faptul de a nu putea fi tu insati face ca in timp sa devii dezamagita si sa iti treaca. daca te iubeste asa de mult, de ce doreste sa devii musulmana? de ce nu te accepta asa cum esti? cu credintele si educatia ta. de ce? pentru ca sub aspectul blandetii si al rabdarii, toti, fara exceptie sunt fanatici. nici macar nu iti poti imagina,

ei chiar cred ca exista unr azboi sfant si ca el se duce pe toate caile, inclusiv casatoria. la fel este si cu chinnezoiacele care au plecat sa cuncereasca lumea, prin casatorii cu cei de alte rase.
cerasela72 Avatarul lui cerasela72
Citeaza Raspunde

Postat de cerasela72 pe 23 Septembrie 2013 la 08:28

Buna. Am vazut intrebarea ta si m-am gandit ca experienta mea te va ajuta sa dai cel mai bun sfat. Eu sunt casatorita cu un musulmam, din fericire pentru mine cu unul care dupa ce a terminat facultatea a locuit in tari civilizate ceea ce l-a facut sa-si schimbe mult mentalitatea. Nu am trecut la religia lui si nici nu voi trece vreodata, nu ma reprezinta. Cu riscul de a supara multa lume eu cred ca ei nu au niciun dumnezeu pentru ca altfel ni-mi explic cum pot fi rai si apoi sa creada ca daca iti spui rugaciunile si te duci vinerea la moschee totul se sterge cu buretele. Deci se poate casatori cu el fara sa isi schimbe religia. Conform legilor lor un barbat musulman se poate casatori cu o femeie crestina, invers nu este posibil. Nu iti spun sa nu se casatoreasca, poate este un om bun, dar sub nicio forma sa nu traiasca intr-o tara musulmana. Eu locuiesc in Abu Dhabi, Emiratele Arabe Unite, o tara musulmana a carei populatie este formata in majoritate de europeni, americani, canadieni, indieni si arabi bineinteles, dar care este complet diferita de alte tari musulmane, dar daca va fi nevoie sa ne mutam de aici in alta tara musulmana iti spun sincer ca voi divorta. Exista si aici un cod al imbracamintei dar nu te restrictioneaza trebuie doar sa fi decent, iar asta tine de bunul simt al fiecaruia. Tine minte este foarte important unde vor locuii pentru ca de asta depinde comportamentul lui. Ca sa-ti dau un mic exemplu, cand suntem in Romania sau in orice alta tara din Europa daca vreau sa port o bluza transparenta sotul meu nu comenteaza, dar aici nu ma lasa zice ca nu este decent. Dar astea sunt lucruri minore. Daca nu se razgandeste in privinta casatoriei, a tarii in care vor locuii sau a religiei nu ai ce sa faci dar nu o lasa sa se casatoreasca fara sa aiba un contract de casatorie in care sa puna si ea conditii. E foarte, foarte important. trebuie sa o faci sa inteleaga ca de acel contract va depinde viitorul ei, dragostea nu tine de foame si nici loc de casa sau copii. In primul rand trebuie sa se gandeasca la situatia materiala. Ei sunt obligati sa ofere o suma de bani (pe care sa nu o cheltuie, sa o puna in banca pe numele ei) in cazul casatoriei. Sa nu ii fie jena si sa negocieze foarte mult pentru ca aceasta va fi tot ce va avea de la el in cazul unui divort sau al decesului. Chiar daca vor traii o viata impreuna in caz de deces, daca nu are testament in favoarea ei, dar si asta este conditionat, nu va mostenii mai nimic. averea va revenii copiilor, mai mult baietilor decat fetelor, apoi parintilor lui, fratilor lui si abia la final sotiei. Plus ca vor trece ani pana cand se va stabili mostenirea, iar daca nu are servici sau o sursa de venit va fi muritoare de foame. In caz de divort el are obligatia sa ii asigure strictul necesar, tot legea va decide cat, timp de doi ani asta daca este din vina lui. Daca ea va cere divortul va fi nevoita sa dea innapoi suma de bani pe care el a platit-o la casatorie. Daca isi va gasi servici, dar ma indoiesc ca in Iran va avea aceasta posibilitate, sfatul meu este sa pastreze salariul pentru ea. Nimeni nu o poate obliga sa il cheltuiasca in casa si va avea nevoie de el pentru ca pentru ei strictul necesar pe care sunt obligati sa il ofere sotiilor se rezuma la mancare, un loc in care sa stai, nu conteaza confortul, si haine ca sa nu fi dezbracat, dar sa nu se astepte la lucruri scumpe sau frumoase pentru ca va primi doar ceea ce ii va place lui. Iar daca va cere vreodata ceva, chiar si un simplu dus la coafor ca sa se tunda vor exista intrebari si explicatii. Eu am avut foarte mult de munca in aceasta privinta, iar daca nu esti o persoana puternica si sa lupti in fiecare zi pentru tine si pentru ceea ce iti doresti tu vei fi nefericit, iar cateodata si aceasta lupta de fiecare zi te epuizeaza dar daca crezi ca merita o duci pana la final. Un alt lucru foarte important de trecut in contractul de casatorie este cel referitor la alte sotii. eu am trecut in al meu ca pe timpul mariajului nostru o alta casatorie nu este posibila. Asta ca sa fi sigura ca nu se va intampla, chiar daca el iti va spune ca nu va fi asa ceva nu poti fi sigura niciodata. Tot in contract trebuie sa treaca si partea referitoare la custodia copiilor, este foarte, foarte important pentru ca daca nu va trece copiii in custodia ei in caz de divort va ramane fara ei. Ei considera ca din punct de vedere material o femeie nu poate intretine copii, si au dreptate pentru ca daca va trai acolo, fara servici si fara bani cum o sa ii creasca. Sa tina minte ca nici macar bani de bilet de avion nu va primi daca vor divorta sau el va deceda. Ea ca sotie nu va sti niciodata cati bani are el sau care este salariul lui. Un alt lucru pe care nu va trebui sa il accepte este sa locuiasca cu parintii lui, in special cu mama lui pentru ca niciodata nu va fi stapana in casa ei. Noi am locuit pentru o vreme si erau altercatii zilnic cu ea pentru ca eu nu am acceptat niciodata sa faca regulile in familia mea, el ii zicea mereu dar nu era foarte dur si imi spunea mie sa las de la mine ca sa o fac sa se simta bine atunci cand este la noi, sa zic ca ea si sa fac ca mine ca el nu se baga si ceea ce hotarasc eu conteaza. Mai sunt multe de spus. Daca ai intrebari te rog nu ezita si intreaba-ma. Si ca un ultim sfat. Amandoi avem copii din casatorii anterioare care s-au terminat cu divort, locuim toti impreuna, este un tata bun pentru fata mea, nu ma pot plange, iar eu ii iubesc baietii, i-am crescut de cand aveau 7 si respectiv 8 ani, acum sunt la liceu. Ce vreau sa iti spun este ca daca fata mea va dori vreodata sa se casatoreasca cu un musulman ma voi opune cu toate puterile pentru ca trebuie sa fi foarte foarte puternic ca sa rezisti intr-o astfel de casatorie.
envy022721 Avatarul lui envy022721
Citeaza Raspunde

Postat de envy022721 pe 23 Septembrie 2013 la 15:59

daca o iubeste respecta credinta (reciproc)si traiesc foarte bine impreuna.eu sant un exemplu 20 ani(dar trebuie sa traiesti in ambele tarii
envy015676 Avatarul lui envy015676
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 11 Octombrie 2013 la 15:34

De la: envy022721, la data 2013-09-23 15:59:41daca o iubeste respecta credinta (reciproc)si traiesc foarte bine impreuna.eu sant un exemplu 20 ani(dar trebuie sa traiesti in ambele tarii

Da...esti un exemplu....dar de analfabetism...de-aia ai si ajuns cu tuciuriul.
Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 12 Octombrie 2013 la 08:43

buna,

am citit parerile postate aici, si toate suna logic si bine gandite; asa cum inteleg si ce inseamna sa iubesti si sa vezi totul in roz...
parerea mea este nu neaparat diferita de cele de aici
as intreba de ce, daca s-a indragostit de ea asa cum este, libera, capabila sa isi expuna pct de vedere, sa ia hotarari, sa se implice in actiuni, etc, efectiv un stil de viata mai independent decat musulmanii ofera, repet: de ce ar vrea sa o ia din tara si sa o schimbe? mai exact, de ce sa o duca intr-o tara unde felul ei de a fi ar deveni ingradit si supus unor norme pe care ea nu le intelege si simte, prin urmare, chiar si sa incerce, nu exista garantia ca s-ar acomoda si face fata.
eu as sugera cale de mijloc: sa plece amandoi intr-o tara "neutra", nici a ei nici a lui (dar clar nu una araba). Sa isi respecte amandoi, reciproc, stilul de viata si credinta, intr-o tara ce ii accepta asa diferiti, cum sunt. Asa, nici unul dintre ei nu trebuie sa fie mai prejos, nici cu nici fara intentie.

Bafta multa, nu e ceva usor de hotarat, sper sa se ajunga la o solutie buna
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 12 Octombrie 2013 la 15:40

De la: georgiannasb, la data 2013-10-12 08:43:11buna,

am citit parerile postate aici, si toate suna logic si bine gandite; asa cum inteleg si ce inseamna sa iubesti si sa vezi totul in roz...
parerea mea este nu neaparat diferita de cele de aici
as intreba de ce, daca s-a indragostit de ea asa cum este, libera, capabila sa isi expuna pct de vedere, sa ia hotarari, sa se implice in actiuni, etc, efectiv un stil de viata mai independent decat musulmanii ofera, repet: de ce ar vrea sa o ia din tara si sa o schimbe? mai exact, de ce sa o duca intr-o tara unde felul ei de a fi ar deveni ingradit si supus unor norme pe care ea nu le intelege si simte, prin urmare, chiar si sa incerce, nu exista garantia ca s-ar acomoda si face fata.
eu as sugera cale de mijloc: sa plece amandoi intr-o tara "neutra", nici a ei nici a lui (dar clar nu una araba). Sa isi respecte amandoi, reciproc, stilul de viata si credinta, intr-o tara ce ii accepta asa diferiti, cum sunt. Asa, nici unul dintre ei nu trebuie sa fie mai prejos, nici cu nici fara intentie.

Bafta multa, nu e ceva usor de hotarat, sper sa se ajunga la o solutie buna

Si intr-o tara neutra, tot servitoare ar fi. I-am vazut in capitalele occidentale...ea cu baticul pe care si l-a asumat din idiotenie proprie, la 10 pasi in urma unui dobitoc tuciuriu cu fatzau agresiv, cu 5 puradei dupa ea, in cel mai fericit caz vanzatoare intr-o 'alimentara" imputzita ce are doar clienti din aceeasi comunitate...deci, rahat pe batz....Proastele sa dea navala.
Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 6 Decembrie 2013 la 12:36

si eu sint cu un musulman de 11 ani.nu spun casatorita pt ca nu da nici un semn ca ar face pasul asta!am stat atita timp alaturi de el crezind ca e un om cu suflet dar m am inselat!cele care inca mai pot le sfatuiesc sa renunte la asa ceva!la inceput totul e foarte frumos dar cu timpul isi arata adevarata fata!au un milion de reguli pe care ti le impun,sint niste oameni extrem de dificili!eu il iubesc din tot sufletul meu si i am oferit totul!am aproape 28 de ani si imi doresc foarte mult un copil dar nu vrea!spune ca are multe cheltuieli,este obsedat de bani cum sint toti si ca nu este momentul acum!imi pare rau de timpul petrecut cu el dar nu am putere sa il parasesc nu stiu cum sa traiesc fara el.nu merg singura pe strada desi traim aici in rominia.a crescut de mic aici dar are singele care isi spune cuvintul.nu am nici o prietena,decit el si mama mea,mai nou familia lui care a venit de vreo 2 ani in tara.nu ma scoate nicaieri daca am curaj sa cer lucrul asta tipa si spune ca toate romincele sint la fel!nu sint o fata urita.nu sint o fata proasta nu sint o fata saraca si scriind rindurile astea ma sperii,nu pot sa cred cit timp a trecut si ce viata trista am si cum pot sa accept toate astea ,de ce nu fac ceva!nu am vrut decit o familie ,un copilas doi si o casuta a mea !credeti ma sint fire foarte puternica dar nu mai pot!daca as putea sa dau timpul inapoi nu as mai face pasul asta!e foarte greu sa traiesti printre ei ,orice ai face nu sint multumiti!nu exista femei indiferent de natia lor care sint casatorite cu musulmani sa fie fericite!poate la inceput cum am spus pe urma e un cosmar!cele care nu recunosc si se mint singure stiu in sufletul lor ca am dreptate!te face sa ajungi imun la orice mai pe romaneste nesimtit!sa nu iti pese !astea sint citeva picaturi intr un ocean!sint mult mai multe lucruri ,pot sa scriu o carte despre ei!poate sint si musulmani alfel,dar nu cred!in atitia ani am cunoscut foarte multi casatoriti cu romince si toti sint la fel!dupa 40 de ani toti ,absolut toti au amante!e un drum gresit pe care am ales sa il urmez si imi asum asta!d zeu va decide pina la urma si ceva bun sint sigura!concluzia?daca aveti putere si curaj renuntati fetelor!
Mary_LvKdrama_1 Avatarul lui Mary_LvKdrama_1
Citeaza Raspunde

Postat de Mary_LvKdrama_1 pe 3 Iulie 2014 la 17:36

BUNA ZIUA :) STUDIAZA ISLAMUL NU MUSULMANUL... :) NUMAI BINE!
envy_161931 Avatarul lui envy_161931
Citeaza Raspunde

Postat de envy_161931 pe 18 Mai 2015 la 18:40

Si eu sunt cu unul de 18 ani. Sper sa pot sa scap cat mai curand.
Fugiti cat mai puteti. Nu sunt sanatosi la cap.
envy_162109 Avatarul lui envy_162109
Citeaza Raspunde

Postat de envy_162109 pe 21 August 2015 la 23:26

Buna! Pentru cele care au experienta unei relatii cu un musulman, puteti sa imi dati mai multe detalii concrete in ceea ce priveste aspectele negative si diferentele majore? Mai exact de ce ar trebui sa fug?
envy_162356 Avatarul lui envy_162356
Citeaza Raspunde

Postat de envy_162356 pe 10 Ianuarie 2016 la 20:25

Cum s-au sfârșit până la urmă lucrurile? Întrebarea adresată nu doar persoanei care a deschis subiectul, dar și vouă, car ați comentat.
envy_162552 Avatarul lui envy_162552
Citeaza Raspunde

Postat de envy_162552 pe 4 Mai 2016 la 15:04

Buna tuturor pt inceput trebuie sa clarific unele lucruri succesul unei relatii nu il garanteaza nimeni depinde de voi doi ca persoane ce va doriti de la viata nu rasa s au natie conteaza ru stiu ca fiecare are experiente mai mult s au mai putin placute dar asta nu inseamna ca toti sunt la fel va rog sa cercetati si cate romance chinuitr si batute chiar omorate sunt de sotii lor romani crestini cu frik de dumnezeu sunt mai terorizate decat cele cu musulmani daca eu am avut 4 relatii esuate si terminate in mod violent cu romani asta nu imi da dreptu sa judec milioane de oameni cum nici voi nu puteti judeca aproape 2 miliarde de musulmani
Citeaza Raspunde

Postat de envy_162552 pe 4 Mai 2016 la 15:15

Cineva isi dorea sa stie ce aspecte negative poate avea o relatie si dc anume ar trebuii sa fuga..draga mea eu nu le as numii aspe te negativr darrr depinde ce iti doresti tu de la viata de exmpl daca adori sa mergi in discoteci sa bei sa fumezi sa iesi la cafele cu alti barbati sa te pupi cu amicii tai sa umbli sexy provocatoare sa filtrezi sa cochetezi at nu iti recomand o relatie cu un musulman ptc nu vei mai putea face toate astea si te vei simtii inchisa apoi dupa o perioada ai sa spui firar al dracu de musulman cine m a pus pe mn sa stau cu rl fugiti fetelor de ei ca sunt niste nenorociti te inchide in casa si iti pune presu in cap....ehh nu este asa dar asa ti se pare ca doar viata ta nu va mai fi la fel de "libera"in schimb o femeie cu capu pe umeri care a lasat in urma lucrurile ce le facea odata si acum se considera o doamna matura gata sa isi intemeieze o familie at renuntarea la filtrat iesitul cu alti barbati pupatul cu ei hainele provocatoare clubuti si baruri de noapte at viata cu un musulman i se pare una linistita.te poti distra si altfel si nu mereu vei fi tanara cu chef de duca .
Citeaza Raspunde

Postat de envy_162552 pe 4 Mai 2016 la 16:07

Titlul ma amuza tare..casatorie cu un musulman ai face asa ceva?? Hahahaa de ce nu? Vi se pare o crima? Iti e mai usor sa te mariti cu un roman oare noi nu avem gelosii posesivizi agresivii agresorii phsihopatii nostri?avem destui avem legi sa ne apere? Daaa avem de te doare capu de aia sfarsesc moarte saracele dupa o serie de plangeri la politie si multe isi retrag plangerile altele nici nu depun plangere asa ca nu suntem mai departe de musulmani imi veti spune ca numai la tara se intampla astea eh si la ei e la fel dar nu doar la tara se intampla asta peste tot nebunia nu are limite.daca musulmanul se schimba divortezi si gata copii raman la amandoi custodie impartita si gata ce atat tambalau parca ar fi animale pradatoare fara scapare ...dupa 18 ani abia astept sa scap..zau? Dc drak ai stat 18 ..11..ani ca sa va plangeti acum? Dc nu ati renuntat dupa un an doi? Si daca iti era asa greu cum ai stat atat? Eu dupa 4 relatii cu romanii am invatat destule si nu am stat mai mult decat era nevoie ptc nu se merita .lucrez la propiul magazin si nu nu este o alimentara imputita asa cum spunea cineva in comentariu eu nu sunt imputita asa ca alimentara mea e luna si bec iar clientii sunt din toate partile mai putin marocani si negri ei nu fac mare vanzare asa ca nu ma intereseaza astfel de clienti..sotul meu e din Casablanca ten alb ochii caprui par negru 31 de ani barbat singur neunsurat vreodata si iubitor frumos foc si grijuliu parintii ma adora parintii mei la fel ne cunoastem de 4 ani si niciodata nu m a jignit ma respecta si am invatat ca respectul e mai important decat iubirea fara respect nu ai iubire si fara iubire nu ai respect toate sunt un lant necesar armoniei am stiut de la inceput ce vrea el de la mn si ce vreau eu de la viata asa ca nu am avut surprize neplacute amandoi locuim in spania de 10 ani amandoi nu vrem sa ne intoarcem in tara noastra nu merg in spatele lui pe strada merg la brat cu el si nu imi da banii cu portia banii sunt pe mana mea eu gestionez magazinul contul este comun si nu cumpar ce vrea el cumpar ce vreau eu in limita bunului simt el respecta traditiile mele eu le respect pe ale lui eu respect religia lui el pe a mea nu vad unde ar fi problema.evident daca eu as vrea fuste scurte si discoteci am avea probleme dar daca porti o fusta lunga esti mai aranjata decat at cand iesi pe jumatate dezbracata ..nu mereu voi fi tanara sa pot sa imbrac fustite viata trece frumusetea se duce alege un suflet bun care te iubeste si te respecta care se zbate in viata pt tn sa iti fie bine sa nu fi sclava la unu si altu sa nu lucrezi pt nimeni si acasa sa nu stai cu frik ca vine sotu si nu e mancarea gata ori sa nu ii placa ori sa iti spuna ca el e barbat asa ca tu trebuie sa faci treburile casei si cumparaturi si servici si copii de cazi noaptea franta de oboseala..daca gatesc bn daca nu gateste el gatim amandoi s au mancam in oras nu am libertatea sa imi aleg hainele da am libertatea sa traiesc libera..la ce ma ajuta sa pot imbraca fusta scurta daca nu am timp sa ies ca sunt prea ocupata sa ii fac printului pe plac la ce ma ajuta sa pot sa ies la discoteca daca nu ies ca nu vrea romanu sa cheltuie bani si lista ar putea continua
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 5 Mai 2016 la 20:55

De la: envy_162552, la data 2016-05-04 16:07:37Titlul ma amuza tare..casatorie cu un musulman ai face asa ceva?? Hahahaa de ce nu? Vi se pare o crima? Iti e mai usor sa te mariti cu un roman oare noi nu avem gelosii posesivizi agresivii agresorii phsihopatii nostri?avem destui avem legi sa ne apere? Daaa avem de te doare capu de aia sfarsesc moarte saracele dupa o serie de plangeri la politie si multe isi retrag plangerile altele nici nu depun plangere asa ca nu suntem mai departe de musulmani imi veti spune ca numai la tara se intampla astea eh si la ei e la fel dar nu doar la tara se intampla asta peste tot nebunia nu are limite.daca musulmanul se schimba divortezi si gata copii raman la amandoi custodie impartita si gata ce atat tambalau parca ar fi animale pradatoare fara scapare ...dupa 18 ani abia astept sa scap..zau? Dc drak ai stat 18 ..11..ani ca sa va plangeti acum? Dc nu ati renuntat dupa un an doi? Si daca iti era asa greu cum ai stat atat? Eu dupa 4 relatii cu romanii am invatat destule si nu am stat mai mult decat era nevoie ptc nu se merita .lucrez la propiul magazin si nu nu este o alimentara imputita asa cum spunea cineva in comentariu eu nu sunt imputita asa ca alimentara mea e luna si bec iar clientii sunt din toate partile mai putin marocani si negri ei nu fac mare vanzare asa ca nu ma intereseaza astfel de clienti..sotul meu e din Casablanca ten alb ochii caprui par negru 31 de ani barbat singur neunsurat vreodata si iubitor frumos foc si grijuliu parintii ma adora parintii mei la fel ne cunoastem de 4 ani si niciodata nu m a jignit ma respecta si am invatat ca respectul e mai important decat iubirea fara respect nu ai iubire si fara iubire nu ai respect toate sunt un lant necesar armoniei am stiut de la inceput ce vrea el de la mn si ce vreau eu de la viata asa ca nu am avut surprize neplacute amandoi locuim in spania de 10 ani amandoi nu vrem sa ne intoarcem in tara noastra nu merg in spatele lui pe strada merg la brat cu el si nu imi da banii cu portia banii sunt pe mana mea eu gestionez magazinul contul este comun si nu cumpar ce vrea el cumpar ce vreau eu in limita bunului simt el respecta traditiile mele eu le respect pe ale lui eu respect religia lui el pe a mea nu vad unde ar fi problema.evident daca eu as vrea fuste scurte si discoteci am avea probleme dar daca porti o fusta lunga esti mai aranjata decat at cand iesi pe jumatate dezbracata ..nu mereu voi fi tanara sa pot sa imbrac fustite viata trece frumusetea se duce alege un suflet bun care te iubeste si te respecta care se zbate in viata pt tn sa iti fie bine sa nu fi sclava la unu si altu sa nu lucrezi pt nimeni si acasa sa nu stai cu frik ca vine sotu si nu e mancarea gata ori sa nu ii placa ori sa iti spuna ca el e barbat asa ca tu trebuie sa faci treburile casei si cumparaturi si servici si copii de cazi noaptea franta de oboseala..daca gatesc bn daca nu gateste el gatim amandoi s au mancam in oras nu am libertatea sa imi aleg hainele da am libertatea sa traiesc libera..la ce ma ajuta sa pot imbraca fusta scurta daca nu am timp sa ies ca sunt prea ocupata sa ii fac printului pe plac la ce ma ajuta sa pot sa ies la discoteca daca nu ies ca nu vrea romanu sa cheltuie bani si lista ar putea continua [/quote

Vezi ca ai uitat sa-ti iei Xanax-ul si aberezi.....
Sau scrieti basme ca traficul e ca si mort...
Citeaza Raspunde

Postat de envy_162552 pe 6 Mai 2016 la 02:46

Hahaaa ai vrea tu sa aberez da uite ca nu ma plateste nimeni si de m ar platii nu as mintii ca nu am de ce nuj dc te incapatanezi sa crezi ca aberez cand am vb realitatea nu ma laud ca am case masini vile ca umblu la disco si cluburi ca ma imbrac ca inainte si nici ca manac carne de porc am vb clar de anumite restrictii dar asta nu ma face sa ma simt o pasare in colivie .am fost azi la o amica de a mea si am stat cam 4h nu a dat macar un beep sa ma intrebe ceva am fost la cafea de dimint si la cumparaturi nu m a sunat sa ma intrebe unde sunt si pe deasupra el a venit acasa si a pregatit pranzu si ink ceva ma lupt cu cancerul si poate o sa imi pierd viata cine stie cand nu ma laud si nu mint ca nu am nici cu ce si nici de ce spun adevarul si anume ca toti suntem oameni mama mea a primit pt prima data martisor de 1 martie si flori de 8 martie de la ginerele ei desii e musulman un roman nu ia dat nici macar flori furate s au uscate sta cu mn in chirie si musulmanul meu nu ii accepta banii pe chirie s au alte cheltuieli pe cand un roman nu stia cum sa ii ia mai multi bani si asa bolnava cum sunt nu ma paraseste asa cum un roman a facut si daca nu pot face efort si nici prea mult sa muncesc nu pot ma tine pe scaun la incasat banii pana cand ii spun ca simt nevoia sa dorm si ma duce acsa lucreaza el si angajatii eu doar imi ocup timpu cu ceva sa mai uit de boala mea si nu ma parasit ca alt roman ca nu eram buna de munk asa ca eu nu aberez ptc maine poimaine cu dmnz ma intalnesc si pt ale mele fapte am sa platesc nu poti sa judeci pe cineva care nu cunosti.s au esti frustata? Ori indurerata?
Citeaza Raspunde

Postat de envy_162552 pe 6 Mai 2016 la 03:06

Din 5 comentarii postate evident asta e al 5 lea te rog sa imi spui ce anume am postat de ti se pare tie exagerat aberat minciuni s au basme chiar sunt curioasa sa vad ce ai citit tu si iti este greu de crezut..si de ma crezi s au nu e alegerea ta dar ma repet chiar nuj unde vezi tu aberatii cand am vb purul adevar si rog pe alte persoane care au citit comurile sa isi dea cu parerea si tu la.fel te rog ca sunt curioasa dar nu incepe sa acuzi fara sa ma cunosti si nici sa jignesti asa cum eu am vb frumos vreau si tu sa vb frumoa si sa stiu ce anume te determina sa nu crezi in povestea mea ca as putea avea un trai linistit alaturi de un musulman dc e asa greu de crezut..iti multumesc!
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 8 Mai 2016 la 13:24

De la: envy_162552, la data 2016-05-06 03:06:09Din 5 comentarii postate evident asta e al 5 lea te rog sa imi spui ce anume am postat de ti se pare tie exagerat aberat minciuni s au basme chiar sunt curioasa sa vad ce ai citit tu si iti este greu de crezut..si de ma crezi s au nu e alegerea ta dar ma repet chiar nuj unde vezi tu aberatii cand am vb purul adevar si rog pe alte persoane care au citit comurile sa isi dea cu parerea si tu la.fel te rog ca sunt curioasa dar nu incepe sa acuzi fara sa ma cunosti si nici sa jignesti asa cum eu am vb frumos vreau si tu sa vb frumoa si sa stiu ce anume te determina sa nu crezi in povestea mea ca as putea avea un trai linistit alaturi de un musulman dc e asa greu de crezut..iti multumesc![/quote

Ti-am zis ca ai uitat Xanaxul...
Citeaza Raspunde

Postat de envy_162552 pe 9 Mai 2016 la 08:45

Nuj ce e ala xanax banuiesc ca e pt pbm mintale ca din partea ta nu ma pot astepta la altceva te asigur ca nu am pbm la mansarda da tu cu siguranta ai si pbm ta mai grava este sufletul intunecat si negru ala nu mai are leac totusi iti recomand un borcanel de miere zi de zi tot restul vietii tale poate asa te mai indulcesti ca tare acra si amara esti imprasti ura si venin cu fiecare cv am vazut ca ataci mereu pe oricine asa ca nuj cine te suporta in sistemu asta trage aer in piept da ti 2 palme si dechide ochii viata are multe drumuri si culorii cauta ce iti lipseste si poate ai tu nevoie de xanax dicutia se incheie aici am lucruri mai frumoase de facut decat sa pierd timpu cu discutii inutile cu cnv ca tn cu care nu poti purta o conversatie nu o lua personal ci ca un sfat chiar nu am intalnit o fata atat de negativa si fara speranta ca tn paaaa.
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 10 Mai 2016 la 17:30

De la: envy_162552, la data 2016-05-09 08:45:28Nuj ce e ala xanax banuiesc ca e pt pbm mintale ca din partea ta nu ma pot astepta la altceva te asigur ca nu am pbm la mansarda da tu cu siguranta ai si pbm ta mai grava este sufletul intunecat si negru ala nu mai are leac totusi iti recomand un borcanel de miere zi de zi tot restul vietii tale poate asa te mai indulcesti ca tare acra si amara esti imprasti ura si venin cu fiecare cv am vazut ca ataci mereu pe oricine asa ca nuj cine te suporta in sistemu asta trage aer in piept da ti 2 palme si dechide ochii viata are multe drumuri si culorii cauta ce iti lipseste si poate ai tu nevoie de xanax dicutia se incheie aici am lucruri mai frumoase de facut decat sa pierd timpu cu discutii inutile cu cnv ca tn cu care nu poti purta o conversatie nu o lua personal ci ca un sfat chiar nu am intalnit o fata atat de negativa si fara speranta ca tn paaaa.

Du-te ia-ti Xanaxul si o sa iti fie mai bine.
envy_162593 Avatarul lui envy_162593
Citeaza Raspunde

Postat de envy_162593 pe 28 Mai 2016 la 08:56

ii vad zilnic pe acesti musulmani, sunt barbati urati, nebarbieriti, neingrijiti, au par pe piept de lungime interminabila si de fiecare data cand ii vad imi amintesc de poza aceea cu evolutia omului in timp, pe ei ii clasez undeva la mijloc pentru ca ei acolo sunt, de ce ar iubi femeile asa ceva ?? le vad zilnic pe romance, gura casca la acesti indivizi, chiar asa inteligenti sunt frumosi sunt ei !!!? uitati-va la caricaturile cu barbati musulmani, in toate au parul acela urias pe piept si sunt urati si neangrijiti. uitati-va cum macelaresc animalele, la noi exista 15 mii de standarde in abatoare, la ei totul este atat de sadic si de criminal, sunt singura religie decapiteaza cu cutitul, asta nu inteleg, ce este atat de interesant la acesti oameni, chiar nu inteleg !!!!! vreau sa pricep si nu reusesc!!!!!!
envy_161567 Avatarul lui envy_161567
Citeaza Raspunde

Postat de envy_161567 pe 19 Iulie 2016 la 21:03

In multe situatii este mai important felul cum te intelegi cu o persoana decat aspectul fizic. Respectul si aprecierea sunt valori mai importante decat frumusetea aparenta, care oricum este trecatoare.
Pagini: 1 2 >>
Sari la pagina:

Inchide Setari

Off