Info
X
info

Sunt disperata. cum sa slabesc cat mai repede 9 kg?
Pagina 1 din 1

Toate forumurile » General » Sunt disperata. Cum sa slabesc cat mai repede 9 kg? » Pagina 1 din 1

Voteaza:
Rating curent Sunt disperata. Cum sa slabesc cat mai repede 9 kg?: (3 din 2 voturi)

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

envy_73 Avatarul lui envy_73
Citeaza Raspunde

Postat de envy_73 pe 27 Septembrie 2013 la 13:12

Am 1, 68 si 69 de kilograme... Am fost in SUA 5 luni si acolo m-am ingrasat foarte-foarte tare. Inainte sa plec aveam 60 de kilograme, deci, aratam foarte bine. Nici nu stiu cum naiba am putut sa ma ingras atat intr-un timp atat de scurt! sigur ca vreau sa revin la forma initiala acum... si vreau cat mai repede! ajutati-ma sunt disperata. si psihic cred ca m-a afectat sederea acolo foarte tare. sunt dezorientata si tot ce stiu e ca vreau sa arat ca inainte.
Adela_Pop Avatarul lui Adela_Pop
Citeaza Raspunde

Postat de Adela_Pop pe 28 Septembrie 2013 la 06:45

Încearcă dietă ketogenica,caută informaţii pe google despre dr.Andrei Laslau.
deedee_vd Avatarul lui deedee_vd
Citeaza Raspunde

Postat de deedee_vd pe 28 Septembrie 2013 la 07:42

Sincer? Post negru, dieta cu lichide si mult sport....
envy003298 Avatarul lui envy003298
Citeaza Raspunde

Postat de envy003298 pe 28 Septembrie 2013 la 08:01

Buna,iti recomand sa iti faci analize pentru a afla cum se comporta metabolismul si sa ceri sfatul unor medici nutritionisti care te vor ajuta sigur.Iti vor recomanda, doar pe baza analizelor, o dieta si cel putin 30 minute de miscare.Este foarte important sa mananci trei mese pe zi (mic dejun, pranz si cina) si doua gustari.
fane_babanu38 Avatarul lui fane_babanu38
Citeaza Raspunde

Postat de fane_babanu38 pe 28 Septembrie 2013 la 08:12

stai linistita...esti numai buna...!....
envy_1146 Avatarul lui envy_1146
Citeaza Raspunde

Postat de envy_1146 pe 28 Septembrie 2013 la 09:27

Ceao, eu am luat Regenon si am slabit 12 kg in 2 luni. L-am achizitionat de la
relaticlienti@yahoo.com
andra_r0 Avatarul lui andra_r0
Citeaza Raspunde

Postat de andra_r0 pe 28 Septembrie 2013 la 10:34

Ca sa slabesti normal si sanatos cele 9 kg ar trebui sa -ti ia cam 9 saptamani.(1kg /saptamana) si asta mancand numai ca trebuie sa sti ce combinatii trebuie sa faci.Daca ai nevoie de mai multe detalii si te hotarasti la ceva sanatos poti sa mi scri pe andra_rotariu@yahoo.com si iti voi spune mai multe.
gina2sandu Avatarul lui gina2sandu
Citeaza Raspunde

Postat de gina2sandu pe 28 Septembrie 2013 la 18:14

Eu am slabit 6 kg in doua saptamani cu meniul urmator : cafea,apa plata,ou fiert,rosii si telemea vaca - am exclus painea si carnea.Acum am revenit la un meniu normal,consum carne si paine dar maxim de doua ori pe saptamana.
pollet_a Avatarul lui pollet_a
Citeaza Raspunde

Postat de pollet_a pe 28 Septembrie 2013 la 21:19

Dimineata - legume si fructe
La pranz - fructe
Seara - legume si fructe
claustanculet Avatarul lui claustanculet
Citeaza Raspunde

Postat de claustanculet pe 28 Septembrie 2013 la 22:48

Buna. Nu pot sa stau nepasatoare la mesajul tau, avand in vedere ca lucrez in domeniu si mai ales cand am vazut ce solutii ai primit. Chiar daca esti disperata si vrei o solutie foarte rapida, avand in vedere ca nu te-ai ingrasat intr-o zi, nu te astepta sa slabesti intr-o zi. Insa, daca esti corecta in program, in 2, maxim 3 luni poti slabi foarte frumos si sanatos, din grasimile depuse si nu din masa musculara, pielea isi pastreaza fermitatea si ca sa te mentii la greutatatea ideala, iti recomand si perioada de mentinere. Sunt pregatita sate sustin ca sa obtii un rezultat frumos.

Este o solutie usoara, delicioasa si foarte avantajoasa.
Daca esti interesata ma poti contacta pe email: claustanculet@yahoo.com.

Multa sanatate!

Claudia
angie_bercuci Avatarul lui angie_bercuci
Citeaza Raspunde

Postat de angie_bercuci pe 29 Septembrie 2013 la 10:10

Ideea e una simpla. Ai fost in SUA iar acolo te-ai indopat cu tot felul de hormoni din carne cu tot felul de legume modificate genetic . Era normal ca si corpul tau sa reactioneze in felul acesta. Ficatul tau nu a putut elimina toate toxinele acumulate si de aceea corpul tau a luat in greutate ( mai ales daca ai mancat si cu pofta). Ideea e in felul urmator..de slabit rapid o poti face facand o detoxifiere a organismului..fa o cura de legume si fructe, fara carne , fara absolut nimic de origine animala. Proteinele necesare ti le poti lua din brocoli sau conopida. Dupa o saptamana sau doua de detoxifiere si mult mers pe jos da mesaj si spune cum te simti. Si incearca sa eviti alimentele din super market.
Mult succes!
margareta3 Avatarul lui margareta3
Citeaza Raspunde

Postat de margareta3 pe 29 Septembrie 2013 la 17:17

simplu , nu mai mananci ce-ai mancat acolo ..oricum nu mai ai cum ..lasi carnatii , bagi branza degresata , scoti snitzelul si bagi gratarul , scoti banana si mananci mere ..niciodata struguri dupa 7 seara ..sunt dulci , desi nu cred ca ingrasa ...nu mananci paine cu unt sau alte chestii pe care le ungi cu paine ..eu folosesc paine doar cand mananc ou ..in rest fara dulce , fara paine , fara zahar , sa iei zahar brun ..e mai putuin dulce ..si e si mai gustoasa cafeaua ..spor ..e simplu ..si lasa disperarea ..nu e o tragedie ..scheletiformele sunt proaste ..cauta s afi normala ..iar 60 kg la 168 e f rezonabil ..
envy006262 Avatarul lui envy006262
Citeaza Raspunde

Postat de envy006262 pe 29 Septembrie 2013 la 18:22

tine-ti dragele mele dieta ducan...este foarte buna....numai ca trebuie ambitie daca vreti cu adevarat sa slabiti..este foarte buna dieta si nu trebuie sa va infometati din contra mancati cat puteti de mult...succes
alexa_star2006 Avatarul lui alexa_star2006
Citeaza Raspunde

Postat de alexa_star2006 pe 30 Septembrie 2013 la 00:01

Eu am slabit 10 kg in 3 luni cu Superslim....sunt niste pastile din plante....se ia o pastila pe zi pana ajungi la greutatea dorita...apoi mai iei cam 2 saptamani cate o pastila la 2 zile...trebuiesc luate dimineata inainte de a manca ceva...pret cutie 30 pastile(pt o luna) 45 lei ....intra pe site superslim....spor la slabit....
Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 1 Noiembrie 2013 la 00:46

Eu am slabit cu dieta de lichide.practic 14zile am man cat numai supe fierte fructe moi Si ciocolata neagra ca desert.ciocolata foarte neagra .de la 64 am Arjuns la 55.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 1 Noiembrie 2013 la 00:46

Eu am slabit cu dieta de lichide.practic 14zile am man cat numai supe fierte fructe moi Si ciocolata neagra ca desert.ciocolata foarte neagra .de la 64 am Arjuns la 55.
gretazn Avatarul lui gretazn
Citeaza Raspunde

Postat de gretazn pe 4 Noiembrie 2013 la 12:24

Buna,
Ca sa slabesti repede, iti recomand o cura de dezintoxicare cu sucuri natural. O zi sucuri din fructe, o zi din legume. Bei sucurile din 2 in 2 ore un pahar de 250 ml. Intre sucuri doar apa si ceaiuri (urzica, coada calului, anghinare, Echinacea,papadie, etc).Nu mananci hrana solida deloc. Dupa 3 zile dispare senzatia de foame. Fa multa miscare (mers pe jos - 7 km zilnic). La sfarsit te vei simti foarte "curata" in interior. Dupa cele 10 zile, sa mananci salate de cruditati, apoi fierturi. Evita proteina animala (carne, branza, oua) pe cat posibil. Te vei vindeca si de afectiuni sau boli pe care poate nici nu stii ca le ai. Iti doresc mult success!
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 8 Decembrie 2013 la 03:03

De la: gina2sandu, la data 2013-09-28 18:14:49Eu am slabit 6 kg in doua saptamani cu meniul urmator : cafea,apa plata,ou fiert,rosii si telemea vaca - am exclus painea si carnea.Acum am revenit la un meniu normal,consum carne si paine dar maxim de doua ori pe saptamana.[/quote
Cu tot respectul cuvenit, datorat dreptului la libera opinie si existentei multor raspunsuri corecte: acest stil de a slabi nu este sanatos pe termen lung. Carnes are in rol iportant, fiind o foarte buna sursa de proteine si nu numai. Ise telemeaua....ei bine, produsele lactate nu sunt chiar ok, pt ca au in compozitie, pe langa hormonii proveniti din lapte, si adaosi comerciali ce ar trebui sa ii prelungeasca vista...
Iddea de doctor, analize, nutritionist si 3 mese principale pe zi plus gustari intre ele este cea mai Buna. Eu si sotul meh ASA am facut si, de aproape 2 ani deja, suntem bine, la dimensiuni normale, greutate constants, plus novel de energie la cote maxime.
Users e ca facem sport saptamanal, 1-3 ori, depinde de cat de incarcat ne este programul, si avem grija la alimentatie: fata prajeli, gara porc, gara cartofi pres multi; ne axam pe gatit in cuptor, fiery sau la aburi, folosim ulei de masline si de Cocos, combinam carnea cu legume, NU cu orez say cartofi, consumam mult pui si peste, salate, supe/ciorbe. restrictiile de mai sus at trebui sa includa si dulciurike si zaharul.. si pt ca nu suntem perfecti, mai gustam totusi din ele... Dar, cat timp proportia ramane 80% sanatos - 20%nesanatos, plus, cum spuneam, miscare, totul merge bine.
Succes!