Info
X
info

Cum iti hidratezi tenul iarna?
Pagina 1 din 1

Toate forumurile » Frumusete » Machiaj » Cum iti hidratezi tenul iarna? » Pagina 1 din 1

Voteaza:
Rating curent Cum iti hidratezi tenul iarna?: (2 din 1 vot)

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

envy_73 Avatarul lui envy_73
Citeaza Raspunde

Postat de envy_73 pe 28 Noiembrie 2014 la 16:40

mIE mi se usuca foarte tare tenul de la frig. am descoperit mastile cu miere in care mai poti pune si suc de lamaie sau alte ingrediente naturale.

voi ce trucuri aveti sau ce folositi sa scapati de problema asta?
madi Avatarul lui madi
Citeaza Raspunde

Postat de madi pe 7 Decembrie 2014 la 10:21

Buna!
Vin cu un răspuns la întrebarea lansată de tine: iarna, nu de hidratare are nevoie tenul! Cu cat mai multă apa in celulele pielii cu atât mai rau pentru ten! Fizica pura, apa ingheata, evident efectul este nefavorabil. Acum pe timp de iarna, tenul are nevoie de hranire, încearcă o crema nutritiva Dintr-o gama care știi ca îți prieste si ai sa vezi diferența in 2 zile! Sper sa îți fie de folos!
ralloy Avatarul lui ralloy
Citeaza Raspunde

Postat de ralloy pe 7 Decembrie 2014 la 13:08

Buna!
Am aceeasi problema cu tenul uscat. Incearca Apidermin Lux pe mine m-a ajutat foarte mult.
envy_161521 Avatarul lui envy_161521
Citeaza Raspunde

Postat de envy_161521 pe 21 Decembrie 2014 la 08:37

Cele mai bune crème hidratante, in special pentru ten foarte uscat care formeaza cojite, sunt cremele de la La Roche Posay una este Hydraphase Riche si cealalta este Cicaplast Baume B5- care repara pielea afectata de uscaciune si hidrateaza in profunzime.
Eu aplic mai inainte Hydraphase Riche, las 10 min sa intre bine in piele si apoi aplic Cicaplast, dimineata si seara. Dintre toate cremele, mastile si tot ce am mai incercat pentru ten foarte uscat pot spune ca asta e singura formula care chiar functioneaza.
O alta crema buna pe care am incercat-o este Aderma-Exomega dar mie parca imi merge mai bine cu La Roche Posay, Puteti citi pe net mai multe infomatii despre ele.
Frumusete_La_Superlativ_1 Avatarul lui Frumusete_La_Superlativ_1
Citeaza Raspunde

Postat de Frumusete_La_Superlativ_1 pe 15 Februarie 2016 la 11:50

Avene are o gama de creme si produse de ingrtijire destinate sezonului rece. Recomand crema si balsamul. Protejeaza si hidrateaza foarte bine!