Info
X
info

Ce fond de ten bun folositi?
Pagina 1 din 1

Toate forumurile » Frumusete » Ingrijirea tenului » Ce fond de ten bun folositi? » Pagina 1 din 1

Voteaza:

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

EvelinaDora Avatarul lui EvelinaDora
Citeaza Raspunde

Postat de EvelinaDora pe 15 Mai 2015 la 18:29

Ma interesa sa stiu ce fond de ten folositi. Caut ceva usor de aplicat, prietenos cu tenul si la un pret bun...
niona Avatarul lui niona
Citeaza Raspunde

Postat de niona pe 16 Mai 2015 la 10:03

JOVIALE (01) Fond de ten fluid SPF
www.ivatherm-shop.ro/product/range.html?path=27
amm0re Avatarul lui amm0re
Citeaza Raspunde

Postat de amm0re pe 16 Mai 2015 la 10:17

Buna,
Eu sunt dedicata produselor L'Oreal de f multi ani si de cand a aparut BB Cream il folosesc zilnic dupa ce aplic crema de zi. Ma simt bine cu el, protejeaza, nu incarca si usor la demachiat. Insa iti recomand sa cauti mostre, sa le aplici si pe urma sa te decizi la una din ele.
Sa fiti frumoase pentru ca meritati!
ancutzica Avatarul lui ancutzica
Citeaza Raspunde

Postat de ancutzica pe 17 Mai 2015 la 10:27

Foarte bune pentru ten sunt produsele non-comedogenice, de obicei le gasesti in farmacii. Eu folosesc fondul de ten Jovial de la Ivatherm, are o textura fina si se intinde foarte bine. Cel mai bine ar fi sa mergi in farmacie si sa incerci monstre de la Ivatherm, Roche-posay etc. , etc. dar care sa specifice pe fondul de ten non-comedogenic.
Sper ca ti-au fost de folos sfaturile mele :)
simina_joy Avatarul lui simina_joy
Citeaza Raspunde

Postat de simina_joy pe 18 Mai 2015 la 07:23

Clarins e the best din cate am incercat pana acum. daca vrei ceva mai accesibil, incearca avene sau roche posay.
EvelinaDora Avatarul lui EvelinaDora
Citeaza Raspunde

Postat de EvelinaDora pe 12 Iunie 2015 la 18:07

Multumesc pentru raspunsuri, fetelor!! o sa incerc si eu... cred ca Avene mi-a placut cel mai mult pana acum.. depinde si de tipul de ten ce-i drept. al meu e ft sensibil...
gothikz Avatarul lui gothikz
Citeaza Raspunde

Postat de gothikz pe 13 Iunie 2015 la 12:50

Fond de ten Zero defecte de la Yves Rocher
Ionela90 Avatarul lui Ionela90
Citeaza Raspunde

Postat de Ionela90 pe 14 Iunie 2015 la 14:57

vichy dermablend nr 15 il folosesc dar preferatul meu este ivatherm nr 02
envy034301 Avatarul lui envy034301
Citeaza Raspunde

Postat de envy034301 pe 15 Iunie 2015 la 13:06

Buna ziuua,as folosi si eu fondul de ten de la IVATERM dar nu scrie pe el non-comedogenic sau nu am vazut eu???
envy_162020 Avatarul lui envy_162020
Citeaza Raspunde

Postat de envy_162020 pe 27 Iulie 2015 la 16:31

Poti incerca un fond de ten mineral. Mie imi place mai mult decat cel traditional. Mi l-am luat de pe https://www.eyeslipsface.com.ro/. Sunt bune, am o gramada de prodse de la ei.