Info
X
info

Acneea
Pagina 1 din 1

Toate forumurile » Frumusete » Ingrijirea tenului » acneea » Pagina 1 din 1

Voteaza:
Rating curent acneea: (3.5 din 2 voturi)

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

envy_162134 Avatarul lui envy_162134
Citeaza Raspunde

Postat de envy_162134 pe 1 Septembrie 2015 la 13:58

fetelor, ma confrunt cu o acnee de 4 ani de zile, am folosit toate tratamentele posibile si am fost la foarte multi dermatologi, nu este o acnee vulgara ci este afectata doar zona T, 2/3 cosuri per obraz,am incercat si cu antibiotice si cu destule creme insa nimic, urmeaza sa mi fac niste analize hormonale sa vad daca este acnee hormonala, precizez ca nu am luat anticonceptionale niciodata, fata mea variaza de la luna la luna, am perioade in care nu am nimic pe fata si perioade in care ma umplu, am o rutina foarte bine pusa la punct, momentan folosesc un demachiant de la -La Roche Possay si fond de ten de la aceiasi marca, ultimul tratament pe care l am urmat a fost de la domnul doctor Kozak Petre, o perioada a functionat insa iar au reaparut...ce sfaturi imi puteti da si ce imi mai recomandati?
envy_162359 Avatarul lui envy_162359
Citeaza Raspunde

Postat de envy_162359 pe 12 Ianuarie 2016 la 13:22

Eu am inceput sa fac o cura cu derminax de 3 saptamani si am inceput sa a rezultate. Sper ca rezultatele de la finalul curei sa fie si mai bune. Cosurile mie au inceput sa-mi apara in urma cu 4-5 luni.

Frumusete_La_Superlativ_1 Avatarul lui Frumusete_La_Superlativ_1
Citeaza Raspunde

Postat de Frumusete_La_Superlativ_1 pe 13 Februarie 2016 la 16:56

produsele de la Burt Bees ajuta. Eu am folosit in urma cu 2 ani cand m-am confruntat cu aceasta problema neplacuta. este eficient, rezultatele sunt vizib ile in 2 saptamani.
envy_166179 Avatarul lui envy_166179
Citeaza Raspunde

Postat de envy_166179 pe 21 August 2018 la 11:41

Pentru cosuri poate ajuta si produsul derminax , un produs din plante. Varianta cu produse din plante e mai buna deoarece acestea nu provoaca efecte secundare atat de mari si nu creeaza nici dependenta.